Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Społeczeństwo

PUP wspiera. O formach pomocy dla pracodawców

Na spotkaniu pojawiło sią około 60 osób z 40 firm // fot. Magdalena Śliżewska

Na spotkaniu pojawiło sią około 60 osób z 40 firm // fot. Magdalena Śliżewska

Jak uzyskać dofinansowanie do szkoleń dla pracowników albo pozyskać stażystę? Co zrobić, aby zatrudnić osobę bezrobotną lub cudzoziemca? Między innymi o tym rozmawiano z pracodawcami podczas kolejnego spotkania zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni. Tym razem uczestników gościł Bałtycki Port Nowych Technologii.


Gdyńscy pracodawcy wiedzą, jak ważne jest podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Niestety czasami nie mają na to środków i nie wiedzą, skąd je zdobyć. Okazuje się, że Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni wspiera firmy w finansowaniu różnego rodzaju szkoleń. Oferta jest bogata, tylko nie każdy o wie, jak ubiegać się o wsparcie.

We wtorek, 31 stycznia fachowcy od zatrudnienia, czyli pracownicy gdyńskiego Powiatowego Urzędu Pracy, po raz kolejny spotkali się pracodawcami z Gdyni i Sopotu. Tym razem uczestników gościł Bałtycki Port Nowych Technologii – miejsce, które łaczy tradycję z nowoczesnością.


– Planujemy tego rodzaju spotkania organizować cyklicznie. To jest pierwsze w tym roku. Myślę, że kolejne uda nam się zorganizować w okolicach maja, na pewno będziemy o tym informować. Na dzisiejsze spotkanie zapisało się około 60 przedstawicieli różnych firm. Firm mamy około 40, więc odzew jest naprawdę bardzo duży – informuje Jolanta Klauze, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni

– Jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę z agendami, organizacjami, które działają w mieście i regionie. W związku z tym, kiedy urząd pracy pojawił się z pytaniem, czy jesteśmy chętni na goszczenie tego typu konferencji, oczywiście odpowiedzieliśmy, że tak. I mamy nadzieję na dalszą współpracę – mówi Anna Różycka, dyrektor Bałtyckiego Portu Nowych Technologii.
Na spotkaniu w Gdyni pojawiło się 60 przedstawicieli różnych firm. Przez trzy godziny rozmawiano m.in. o finansowaniu szkoleń dla pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, dofinansowaniu zatrudnienia osób bezrobotnych, zakupu wyposażenia i doposażenia stanowisk pracy, pozyskiwaniu stażystów, zatrudnianiu cudzoziemców i usłudze pośrednictwa. Odpowiadano na pytania uczestników i zachęcano do korzystania z dostępnych ofert pomocy.

Okazuje się, że pracodawcy z Gdyni i Sopotu chętnie korzystają z tego rodzaju bezpłatnych szkoleń. Nawet jeśli już wcześniej mieli styczność z ofertą wsparcia urzędu pracy. 

– Akurat w zeszłym roku próbowaliśmy skorzystać z funduszy urzędu pracy, ale byliśmy spóźnieni i nie dopełniliśmy wszelkich formalności, w związku z tym może teraz uda nam się lepiej przygotować. Przede wszystkim chcę rozpoznać temat, dowiedzieć się, co w tym roku jest dostępne i na co możemy się nastawić – mówi Michał Ryżejno z firmy „Intelekt”. 
Więcej informacji o ofertach Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Uczestników gościł Bałtycki Port Nowych Technologii // fot. Magdalena Śliżewska

  • ikonaOpublikowano: 31.01.2023 09:53
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 31.01.2023 17:05
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona