Społeczeństwo

Rodzicu, zobacz, jak sobie poradzić w czasie pandemii!

Jak sobie radzić w czasie pandemii? Oglądaj filmy Gdynia wspiera!

Jak sobie radzić w czasie pandemii? Oglądaj filmy Gdynia wspiera!

12.05.2020 r.

Pracujesz zdalnie, masz na głowie obowiązki służbowe i resztę rodziny, która też musi przebywać w domu? Czujesz, że wszystko jest na Twojej głowie i zaczynasz tracić kontrolę? W ramach Gdyńskiego Falochronu Pomocy powstał cykl filmów edukacyjnych, zawierających przydatne porady między innymi dla rodziców i nauczycieli. W każdym odcinku specjaliści opowiedzą o tym, jak sobie radzić z problemami w tym dziwnym czasie pandemii.

Dzisiejszy film to cenny poradnik dla rodziców i opiekunów. Dr Agata Cichoń-Chojnacka, psychiatra dzieci i młodzieży, opowie o tym, jak  w czasie pandemii mogą sobie radzić matki i ojcowie oraz o czym powinni pamiętać w tej szczególnej sytuacji.Osoby, które mają potrzebę konsultacji ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22. Pomocy można również poszukać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl

W następnym odcinku Edyta Sinacka-Kubik zaprezentuje „Sytuację w rodzinie w świetle przedłużającej się izolacji". Film pojawi się na stronie w czwartek, 14 maja o godz. 9.00.