Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Społeczeństwo

Silny wiatr jest niebezpieczny

Sztorm w Gdyni // fot. Marcin Mielewski, zdj. archiwalne

Sztorm w Gdyni // fot. Marcin Mielewski, zdj. archiwalne

W czwartek, 13 stycznia Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze. Taka pogoda będzie się utrzymywać prawdopodobnie do piątku, do godz. 22:00. Dla Straży Pożarnej to czas wzmożonej pracy. Stąd apel do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

 
W czwartek, 13 stycznia Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni poinformowało o wystąpieniu wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Takie warunki mają się utrzymać do piątku, 14 stycznia do godz. 22:00.

W związku z silnym wiatrem od czwartku, 13 stycznia strażacy z gdyńskich jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej interweniowali 37 razy. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej stwarzających zgrożenie połamanych drzew i gałęzi, spadających banerów i innych konstrukcji, które nie wytrzymały silnych podmuchów wiatru. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.Taka aura jest niebezpieczna. Dlatego pamiętajmy, aby zabezpieczyć znajdujące się na balkonie lub w ogródku przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. To samo dotyczy np. doniczek stojących na zewnętrznym parapecie. Gdy jesteśmy poza domem, bądźmy uważni i rozglądajmy się dookoła. Zachowajmy też szczególną czujność, kierując pojazdem.

  • ikonaOpublikowano: 14.01.2022 14:45
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.01.2022 18:06
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona