Społeczeństwo

Szczepienie bez rejestracji w majówkę

Punkt przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Na zdj. (od lewej): dyrektorka pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Monika Kasprzyk, wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, dyrektor UCMMiT prof. Marcin Renke, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i kmd Tomasz Laskowski // fot. Magda Śliżewska

Punkt przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Na zdj. (od lewej): dyrektorka pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Monika Kasprzyk, wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, dyrektor UCMMiT prof. Marcin Renke, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i kmd Tomasz Laskowski // fot. Magda Śliżewska

30.04.2021 r.

W czasie majówki do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już wystawione e-skierowanie, od 1 do 3 maja będą mogły zaszczepić się w Gdyni w specjalnym tymczasowym punkcie na parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego 1. I to bez wcześniejszej rejestracji. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień.


W piątek, 30 kwietnia na parkingu przy Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) powstał tymczasowy punkt szczepień, który będzie działał w czasie nadchodzącej majówki. Aby przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson, trzeba mieć wystawione e-skierowanie. Punkt będzie działał od godz. 9:00 do 19:00.

W inauguracji punktu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 udział wzięli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, dyrektorka Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ - Monika Kasprzyk, dyrektor UCMMiT - prof. Marcin Renke oraz kmd Tomasz Laskowski, dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


 
– Poza całym systemem, który już od wielu miesięcy funkcjonuje w naszym mieście, na majówkę powstał dodatkowy punkt, w którym – co warto podkreślić – będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Gorąco wszystkich zachęcam do tego, żeby z tej szczególnej okazji korzystać – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Wczoraj uruchomiliśmy pierwszy punkt szczepień powszechnych w Gdynia Arenie. Zaprosiliśmy do niego ponad 300 osób i tak naprawdę tylko jedna nie przyszła, co uznajemy za wielki sukces i potwierdzenie tego, jak wielkie są oczekiwania mieszkańców naszego miasta, by jak najszybciej się zaszczepić. Dlatego serdecznie zapraszam też w to miejsce, aby przy okazji spaceru skorzystać z szansy i się zaszczepić – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

Dzięki szczepieniom przeciw COVID-19 mamy szansę wrócić do normalności. Im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej będzie można złagodzić obostrzenia. Wszystkie rodzaje szczepionek są starannie badane, co sprawia, że są bezpieczne.

W województwie pomorskim wykonano już 694 953 szczepień, a w całym kraju: 10 740 169 (dane z 28 kwietnia br.). Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19.

Gdzie i kiedy?


  • miejsce – parking przy ul. Zawiszy Czarnego 1, obok Muzeum Miasta GdyniTeatru Muzycznego i Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera", niedaleko skweru Kościuszki,
  • godziny szczepień – od 9:00 do 19:00,
  • szczepionka – jednodawkowa Johnson & Johnson,
  • wymogi – posiadanie e-skierowania.

Punkt szczepień przy ul. Zawiszy Czarnego 1 będzie czynny w majówkę, fot. Magda Śliżewska Punkt szczepień przy ul. Zawiszy Czarnego 1, fot. Magda Śliżewska

W czasie spaceru wystarczy przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – nie trzeba się wczesniej zapisywać na konkretny termin i godzinę. Tak jak w innych punktach szczepień, także i tu będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami. Uwaga: liczba szczepionek jest ograniczona.
 
Terminy szczepień:

  • 1 i 2 maja mogą zaszczepić się osoby w wieku 36 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 3 maja szczepią się osoby w wieku 34 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 1, 2 i 3 maja mogą się także zaszczepić osoby w wieku 30+, które zgłosiły chęć zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały e-skierowanie.
 
Przypominamy, że na szczepienia można się zarejestrować przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając sms na numer tel. 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień oraz mapę punktów szczepień znajdziemy na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Natomiast szczegóły dotyczące szczepień w naszym mieście są dostępne na stronie gdynia.pl w zakładce #Gdyniasięszczepi.
  • Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w czasie konferencji prasowej, fot. Magda Śliżewska
  • Wojewoda pomorski Dariusz Drelich w czasie konferencji prasowej, fot. Magda Śliżewska
  • Dyrektorka pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Monika Kasprzyk w czasie konferencji prasowej, fot. Magda Śliżewska