Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Społeczeństwo

W weekend trzy dzielnice bez ciepłej wody

Kran z którego lekko kapie woda.

fot. unsplash.com

09.06.2022 r.

Wiosną i latem, gdy pogoda jest zdecydowanie łagodniejsza, w mieście prowadzone są rozmaite inwestycje. Często roboty budowlane związane są również z pracami ziemnymi. Te z kolei oznaczają czasowe wyłączenia w dostawie wody czy ciepła do podgrzania jej. W najbliższych dniach planowe, czasowe wyłączenia zapowiedział gdyński OPEC.


Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – te trzy dzielnice obejmie przerwa w dostawie ciepłej wody, którą zapowiedziało Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni. Wyłączenie zaplanowano na weekend. Potrwa ono od około godziny 2:00 w nocy 10 czerwca (piątek) do późnych godzin wieczornych 12 czerwca (niedziela).

Wstrzymanie ciepłej wody spowodowane jest pracami przy budowie Węzła Karwiny. Miejski projekt pn. „Utworzenie węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia-Karwiny” prowadzony jest na szeroką skalę. Zakłada m.in. przebudowę drogi, a wraz z nią – modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Wyłączenie dostawy ciepła oznacza, że w sieci nadal dostępna będzie woda zimna. Co ważne, popłynie ona z kranu również w przypadku odkręcenia kurka ciepłej wody. Wwarto zwrócić na ten szczegół uwagę, by nie narazić się na niepotrzebne, dodatkowe koszta.


Informacje o planowych wyłączeniach znaleźć można w komunikatach na stronie Gdynia.pl oraz na stronie spółki: www.opecgdy.com.pl.