Społeczeństwo

Wakacje #wGdyni – w co się bawić?

Lato na Patio i filmowe poranki dla dzieci // fot. GCF, FB

Lato na Patio i filmowe poranki dla dzieci // fot. GCF, FB

20.07.2021 r.

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w Gdyni i poza kąpielą w morzu, mają do wyboru całą listę innych atrakcji. Wśród propozycji dla dzieci znajdują się np. spotkania na placu Kaszubskim, teatr w plenerze, poranki filmowe i przede wszystkim dużo zabawy. O wolny czas najmłodszych mieszkańców oraz turystów zadbała m.in. Gdynia Rodzinna, Teatr Gdynia Główna i Gdyńskie Centrum Filmowe.  

 

Chodźcie na plac Kaszubski!


Gdzie się wybrać po całodniowym plażowaniu? Najlepiej na plac Kaszubski. Popołudniowe spotkania przy tamtejszej fontannie przeznaczone są dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny.

Kiedy? W każdy poniedziałek i czwartek od godz. 17:00 do 19:30. Spotkania potrwają aż do 19 sierpnia.

Co tydzień na dzieci czeka inny program. W tym roku na placu Kaszubskim bawimy się w klimacie popularnych tańców z różnych stron świata:

  • 22 lipca – „Zorba”, Grecja;
  • 26 i 29 lipca – „Taniec zbójnicki”, Polska;
  • 2 i 5 sierpnia – „Taniec brzucha”, Indie;
  • 9 i 12 sierpnia – „Hakuna Matata”, Zanzibar;
  • 16 i 19 sierpnia – „Irlandzki step”, Irlandia.
 
Wszystkie animacje są prowadzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi. Na placu bawimy się z zachowaniem bezpiecznego dystansu, a jednocześnie z ogromną dawką pozytywnej energii.

Więcej informacji na Facebooku Gdyni Rodzinnej

Spotkania na placu Kaszubskim to zabawa dla całej rodziny. Fot. Michał Puszczewicz

Poranki filmowe pod chmurką

 
Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało dla dzieci przedpołudniowe spotkania z filmem. Najmłodsi mogą wygodnie rozsiąść się na patio i obejrzeć polskie animacje. Wśród nich znajdą m.in. produkcje: „Kaktus i Mały”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” i wiele innych. Kiedy? W poniedziałki i środy o godz. 10:00.

Natomiast w każdy piątek o godz. 10:00 na patio pod chmurką można obejrzeć kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików”, opatrzone tłumaczeniem w języku migowym.

Z kolei z maluchami warto wybrać się do Gdyńskiego Centrum Filmowego w wybrane soboty o godz. 10:00 na bajkę „Bobaski i Miś”.

„Bobaski i Miś” to produkcja KAZstudio skierowana do dzieci w wieku 0-2 lat i realizowana w technice lalkowej. Bajka jest wręcz stworzona dla maluchów – muzyka, tempo akcji i kolorystyka są dopasowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych. Serial powstaje w konsultacji z psychologami dziecięcymi.

Na filmy dla dzieci wstęp jest bezpłatny. Harmonogram tegorocznego Lata na Patio znajduje się na stronie GCF.
 

A może teatr w plenerze?

 
Jeśli nie kino, to może teatr? Karwiny zapraszają na plenerowy spektakl Teatru Gdynia Główna „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” w reżyserii Ewy Ignaczak.

Kiedy? 31 lipca o godz. 17:00. Gdzie? W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Leopolda Staffa 10.

Plakat spektaklu „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec”. Mat. prasowe TGG

O czym jest spektakl?


„Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.

Czy lektura tej księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym.

Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów.

Spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję – odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń.

Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Wstęp wolny. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.