Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Społeczeństwo

Weź udział w konkursie „Gdynia Malowana Kwiatami”

Na zdjęciach: u góry projekt Martyny Pipłowskiej, na dole realizacja projektu Aleksandry Portee//fot. Wydział Ogrodnika Miasta

Na zdjęciach: u góry projekt Martyny Pipłowskiej, na dole realizacja projektu Aleksandry Portee//fot. Wydział Ogrodnika Miasta

11.01.2021 r.

Wydział Ogrodnika Miasta zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w siódmej edycji konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik w reprezentacyjnym miejscu mijanym podczas spacerów przez gdynian i turystów – przy skwerze Arki Gdynia.  


Z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy nie tylko interesują się życiem miasta, ale chcą też mieć wkład w jego zielone życie. Nagrodzone i wyróżnione w ubiegłych latach prace pokazują, że dzieci i młodzież nie tylko są na bieżąco z trendami, co pokazała nagrodzona w ubiegłorocznej edycji „Gdyni Malowanej Kwiatami” praca Martyny Pipłowskiej, ale też interesują się tym, co będzie efektownie wyglądać i dobrze urośnie w nadmorskim mieście.

Projekty miejskich kwietników w dużej mierze pokazywały, że Gdynia to miasto nierozerwalnie związane z morzem i o tym przypominają też kwietne realizacje. W propozycjach pojawiały się łodzie, rybki, kraby, mewy, kotwice, Róża Wiatrów, latarnia morska oraz nagrodzona w ubiegłym roku ławica śledzi w morskiej głębinie autorstwa Aleksandry Portee.

Warto wykorzystać końcówkę ferii i już teraz pomyśleć nad koncepcją, bo termin składania prac dla uczniów klas I-III upływa 12 lutego, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 marca 2021 r. Trochę więcej czasu ma starsza młodzież. Termin składania prac dla uczniów klas IV-VIII upływa 9 kwietnia, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 kwietnia 2021 r.

Nagrodzone prace to pierwszy etap do zrealizowania kwietnika sezonowego – pomysł projektowy jest bazą wyjściową dla miejskich projektantów zieleni. To wielka radość patrzeć, jak własny projekt nabiera kształtów w przestrzeni miasta. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik przy skwerze Arki Gdynia (ul. Bema 58). To miejsce odwiedzane nie tylko przez kibiców gdyńskiego klubu, ale mijane przez mieszkańców i turystów w trakcie spacerów po bulwarze Nadmorskim. W mijającym roku skwer Arki Gdynia, zlokalizowany przy bulwarze Nadmorskim, stał się nowoczesną i estetyczną enklawą spotkań i wypoczynku. Piękny kwietnik będzie zwieńczeniem prac w tym miejscu.

Co roku uczestnicy konkursu zaskakują swoimi kreatywnymi pomysłami, a także ciekawymi technikami wykonania. Szczegółowe zasady tworzenia prac konkursowych opisane są w regulaminie. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne na stronie internetowej organizatora: www.gdynia.pl oraz pod nr. tel. 58 620 72 86.