Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Społeczeństwo

Weź udział w konsultacjach społecznych

Informacje o procesach dostępne są na stronie internetowej www.konsultujemy.gdynia.pl // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Informacje o procesach dostępne są na stronie internetowej www.konsultujemy.gdynia.pl // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

04.05.2022 r.

Nowe inwestycje i działania, projekty planów zagospodarowania przestrzennego. W decydowanie o wielu ważnych kwestiach dotyczących rozwoju i zmian w mieście mogą się włączyć mieszkańcy. Na Gdyńskiej Platformie Dialogu można znaleźć aktualnie informacje o 7 procesach konsultacyjnych, co ułatwi zaangażowanie się w sprawy naszego miasta.

Gdyńska Platforma Dialogu to serwis internetowy uzupełniający katalog narzędzi gdyńskiej partycypacji. W tym miejscu dostępne są informacje o prowadzonych procesach konsultacyjnych, możliwościach włączenia się, a także o zespołach doradczych przy Prezydencie Miasta. W zakładce „Niezbędnik Dialogu” znajdują się natomiast przydatne informacje m.in. o możliwościach wpływu na miasto, a także o miejscach, w których można zrealizować swoje pomysły na zmiany w mieście. 
- Konsultacje społeczne to procesy, dzięki którym możemy bliżej poznać opinie i sugestie mieszkańców w sprawach dotyczących miasta, a także wejść w dialog. Kiedy spotykają się różne wizje, różne punkty widzenia, mamy pełen obraz sytuacji i samorząd może podejmować decyzje dobre dla miasta. Dlatego zachęcam do udziału w konsultacjach, we współdecydowaniu o mieście - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Aktualnie na Platformie Dialogu aktywne są procesy:

Trwa etap weryfikacji projektów miejskich i dzielnicowych. Dla autorów i autorek wniosków to także czas na dopracowywanie swoich pomysłów. Na początku lipca poznamy ostateczną listę projektów zakwalifikowanych pod głosowanie.

Projekt planu będzie dostępny do wglądu jeszcze do 17 maja.

Opinie i sugestie do projektu planu można składać  do 10 maja.

Zapraszamy do wzięcia udziału na poszczególnych etapach konsultacji.

Zapraszamy do wzięcia udziału na poszczególnych etapach konsultacji.

Punkty konsultacyjne na rewitalizowanych obszarach Oksywia, Witomina i osiedla Meksyk.

7. Dla mieszkańców Działek Leśnych: Konsultacje nowych priorytetów i zadań inwestycyjno-remontowych na Działkach Leśnych
Weź udział w konsultacji wstępnej listy zadań inwestycyjno-remontowych, przeprowadzanych przez Radę Dzielnicy Działki Leśne/ Uwaga! Zmianie uległa forma przeprowadzenia konsultacji! Więcej informacji tutaj.

Do tej pory za pośrednictwem Gdyńskiej Platformy Dialogu zostało zrealizowanych 14 procesów konsultacyjnych. O wszystkich można przeczytać za pośrednictwem serwisu www.konsultujemy.gdynia.pl.