Społeczeństwo

„Z Pogórza Lato Rusza” – dzień pełen atrakcji i muzyki

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski // mat. prasowe organizatorów

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski // mat. prasowe organizatorów

26.05.2022 r.

W niedzielę, 29 maja na parkingu przy Galerii Szperk odbędzie się festyn rodzinny „Z Pogórza Lato Rusza”. To już kolejna edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Całość rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 22.00. Gwiazdami wieczoru będą m.in. Dawid Kwiatkowski i Francesco Napoli. Udział w festynie oraz koncertach jest bezpłatny.

 
W niedzielę, 29 maja przy Galerii Szperk po raz kolejny odbędzie się festyn rodzinny „Z Pogórza Lato Rusza”. W trakcie imprezy na scenie wystąpią dziecięce zespoły szkolne i przedszkolne z Pogórza. Pojawi się także włoski artysta Francesco Napoli z repertuarem skierowanym do międzypokoleniowej publiczności.
 
Podczas festynu będziemy mogli również zobaczyć i posłuchać chóru „Morzanie”, orkiestry dętej gminy Kosakowo, zespołu „Ależ babki” z klubu seniora oraz wielu innych artystów młodego i starszego pokolenia.
 
Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski. Przed nim wystąpi trójmiejska wokalistka z zespołem „Tayka” oraz międzypokoleniowy, rockowy zespół „In.Stand”.
 
Na koniec imprezy zagra DJ Danny V – jeden z trójmiejskich muzyków i rezydent najmodniejszych klubów.
 
Na festynie pojawią się także: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, radna Elżbieta Sierżęga i dyrektorka Galerii Szperk – Anna Głodowska. Imprezę poprowadzi aktor, reżyser i konferansjer – Tomasz Podsiadły.
 
– Rodzinna atmosfera, integracja sąsiedzka i dobra zabawa, to czeka naszych mieszkańców  podczas rodzinnego festynu „Z Pogórza Lato Rusza”. To już ósma edycja tej imprezy, która łączy rodziny i pokolenia. Z roku na rok pracujemy nad urozmaiceniem programu artystycznego i przyciągamy gwiazdy wielkiego formatu, a także gwiazdy z zagranicy. W tym roku zapraszamy na koncert Dawida Kwiatkowskiego oraz Francesco Napoli. Na uczestników czeka wiele atrakcji i wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie – zachęca Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni i współorganizatorka festynu.
 
Poza ucztą muzyczną na uczestników festynu czeka wiele innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów, najemców Szperka oraz partnerów. Wśród nich pojawią się m.in.:

  • ekstremalny pokaz cięcia drewna,
  • strefa Kids z atrakcjami dla najmłodszych,
  • strefa Foodtrack,
  • strefa zdrowia przygotowana przez Centrum Medyczne Medicorum oraz Saturn Fitness,
  • zabawy, konkursy z nagrodami i pokazy strażackie.
 
Udział w festynie i koncertach jest bezpłatny.
 
Tegoroczna edycja jest wynikiem współpracy Gdyni, Gminy Kosakowo, Galerii Szperk, a także m.in. partnerów: Euro Styl, PGE – Energia Ciepła, Saturn Fitness, Medicorum, Kemon i najemców Szperka.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Magazyn Pomorski, Radio Kaszebe oraz Dziennik Bałtycki.