Społeczeństwo

Zgłoś się do konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”

Kwietnik sezonowy wg projektu Michała Fijołka, laureata pierwszego miejsca w 7. edycji konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”

Kwietnik sezonowy wg projektu Michała Fijołka, laureata pierwszego miejsca w 7. edycji konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”

Wydział Ogrodnika Miasta zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Gdynia Malowana Kwiatami”. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik. Powstanie on w reprezentacyjnym miejscu mijanym przez gdynian i turystów podczas spacerów – przed Urzędem Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego.

 
Trwa ósma edycja konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”, który jest organizowany przez Wydział Ogrodnika Miasta. Uczniowie szkół podstawowych mogą zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII. W oparciu o zwycięską pracę w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gdyni, czyli przed Urzędem Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego, zostanie wykonany kwietnik

– Konkurs, który zachęca do projektowania wspólnej przestrzeni, jest dla uczniów bardzo dobrą lekcją. Ta inicjatywa buduje świadomość ekologiczną u najmłodszych. To także ciekawa lekcja przyrody. Co roku konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem społeczności szkolnej, co pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy. Jestem bardzo ciekawy zwycięskich projektów i inspiracji naszych uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy nie tylko interesują się życiem miasta, ale chcą też mieć wkład w jego wizualną, zieloną stronę. Prace nagrodzone i wyróżnione w ubiegłych latach pokazują, że dzieci i młodzież są na bieżąco z trendami, a także interesują się tym, co będzie efektownie wyglądać w Gdyni. W ubiegłym roku już po raz czwarty zrealizowano letnią odsłonę kwietnika przy Urzędzie Miasta Gdyni. Aranżacja powstała na podstawie zwycięskiej pracy konkursowej.

– Gdynia jest bardzo zielonym miastem. Rośliny służą nam nie tylko do ozdoby. Są ważne również dla pszczół i innych zapylaczy. To naturalny sposób oczyszczania powietrza. „Gdynia malowana kwiatami” to nie tylko konkurs, ale też element edukacji ekologicznej i społecznej. Dajemy młodym ludziom możliwość zaangażowania się w kreowanie przestrzeni publicznej. To bardzo ważne, żeby nasi mieszkańcy mieli szansę pokazać nam rozwiązania, których oczekują – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent miasta ds. rozwoju.


Ważne terminy


Termin składania prac dla uczniów klas I-III upływa 25 lutego. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 18 marca.

Termin składania prac dla uczniów klas IV-VIII upływa 15 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 maja.
 
Zasady tworzenia prac konkursowych opisano w regulaminie oraz stworzonym do niego załączniku. Oba dokumenty są do pobrania poniżej. Więcej informacji można także uzyskać pod nr. tel. 58 620 72 86.

Uczniowie – do dzieła! Wspólnie kreujmy przestrzeń w naszym mieście.

Autorką kolejnej zwycięskiej pracy jest Veronica Zaleśny, uczennica klasy VIIA ze Szkoły Podstawowej nr 17
Kwietnik wg projektu Veroniki Zaleśny, uczennicy klasy VII A Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni

  • ikonaOpublikowano: 19.01.2022 14:15
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.01.2022 18:23
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona