Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
Sport i zdrowie

Aktywna Plaża 2021 – nowy turniej siatkówki już w lipcu

Zawody odbędą się w dniach 10-11 lipca

Zawody odbędą się w dniach 10-11 lipca

04.06.2021 r.

Do kalendarza wydarzeń sportowych wkracza nowa impreza. 10-11 lipca w Gdyni odbędzie się Aktywna Plaża 2021 – turniej siatkarski dla kobiet i mężczyzn. Rejestracja właśnie wystartowała.


Za oknami powoli robi się ciepło. Wakacje za pasem, a w Gdyni zawsze oznacza to moc atrakcji. Nie inaczej będzie w tym roku. Gdyńskie Centrum Sportu zorganizuje na plaży miejskiej w Śródmieściu turniej, jakiego do tej pory i w tej formie jeszcze nie było.

– Do cyklicznego programu aktywności na plaży „Aktywne Lato” dołącza bardzo ciekawa pozycja – wakacyjny turniej siatkówki plażowej. Wierzymy, że ściągnie on wielu entuzjastów tej dyscypliny z całego kraju – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Rywalizacja odbędzie się w drugi weekend lipca na 9 boiskach do plażowej piłki siatkowej, które znajdują się na plaży Gdynia Śródmieście. Rejestracja do turnieju rozpoczęła się 2 czerwca i potrwa miesiąc – do 2 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc. W każdej kategorii może wystartować 40 zespołów.

Na najlepszych czekają nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także atrakcyjne nagrody. Pula nagród finansowych sięga 15 tys. złotych. Zwycięskie zespoły otrzymają po 2,5 tys. zł. Nagrody finansowe dostaną zdobywcy pierwszych 8 miejsc w poszczególnych kategoriach. Do wygrania będzie także sprzęt sportowy – piłki oraz siatki.

– Cieszymy się, że po okresie pandemicznych ograniczeń możemy zaproponować kolejne wydarzenie sportowe. Naszym celem jest stworzenie najlepszego cyklicznego turnieju dla wielbicieli piłki siatkowej w plażowym wydaniu na Wybrzeżu. Zachęcamy do uczestnictwa i rejestrowania się w systemie – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


Aby wystartować w zawodach, należy zarejestrować swoją drużynę w systemie i uiścić opłatę startową wynoszącą 50 zł. Zapisy są wyłącznie elektronicznie, to znaczy że w dniu zawodów nie będzie możliwości dołączenia do rywalizacji. Tego dnia będzie można jedynie odebrać pakiety zarejestrowane w systemie. Szczegółowe informacje wraz z formularzem rejestracyjnym są dostępne na stronie internetowej www.gdyniasport.pl.

Zespoły zostaną rozlosowane i podzielone na grupy. Faza finałowa odbędzie się w systemie brazylijskim. Finał „B” zostanie przeprowadzony w systemie zależnym od pozostałej liczby drużyn. Turniej będzie rozgrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB i zasadami fair play.