Sport i zdrowie

Arka Gdynia Cup. Przegląd młodych talentów

Finał Arka Gdynia Cup w niedzielę o godzinie 16:15 / fot. gdyniasport.pl

Finał Arka Gdynia Cup w niedzielę o godzinie 16:15 / fot. gdyniasport.pl

03.01.2020 r.

Przed nami 21. edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży do lat 12 „Arka Gdynia Cup 2019”. Impreza pod patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońska oraz byłego piłkarza żółto-niebieskich i reprezentacji Polski Janusza Kupcewicza odbędzie się w dniach 4-5 stycznia w Gdynia Arenie. Wstęp wolny.

W turnieju wystąpi 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Nie zabraknie zwycięzców letniej edycji imprezy, a więc Królewskich Płock, ekip takich jak m. in.: Śląsk Wrocław, Górnik Łęczna i Lechia Gdańsk, a także gości z zagranicy. W przeszłości Gdynię odwiedzały takie słynne akademie piłkarskie jak: Bayer 04 Leverkusen, Borussia Dortmund czy Everton FC. W tym roku w mieście z morza i marzeń zameldują się piłkarze IFK Haninge Stockholm. 

Na starcie nie zabraknie również lokalnych talentów. Arka Gdynia wystawi dwie drużyny, które zagrają w grupach A i B. Początek rywalizacji sportowej nastąpi w sobotę o godzinie 10:00. Tego dnia młodzi zawodnicy będą grali do wieczora, z godzinną przerwą na oficjalne rozpoczęcie imprezy (godz. 14:00). 

W niedzielę piłkarze wybiegną na parkiet Gdynia Areny jeszcze szybciej. Od 9:00 do 16:30 rozgrywane będą mecze fazy play-off oraz starcia o konkretne lokaty. Po nich nastąpi dekoracja medalowa oraz oficjalne zakończenie. 

Amatorów talentu młodych graczy na pewno ucieszy fakt, że podczas dwudniowej rywalizacji, będą mogli obejrzeć 52 spotkania! Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy na jego oficjalną stronę internetową.

GRUPA A
1. Chojnik Jelenia Góra
2. Górnik Łęczna
3. Arka II Gdynia 
4. Arkonia Szczecin

GRUPA B 
1. IFK Haninge Stockholm
2. Arka Gdynia 
3. Rona Ełk
4. Gwardia Koszalin

GRUPA C 
1. Królewscy Płock
2. Lechia Gdańsk
3. Jeziorak Iława
4. Jedynka Reda

GRUPA D 
1. Śląsk Wrocław
2. Radunia Stężyca 
3. Dragon Bojano 
4. Olimpia Elbląg