Sport i zdrowie

Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci

W zajęciach dzieci będą brać udział wraz z rodzicami // fot. Pixabay

W zajęciach dzieci będą brać udział wraz z rodzicami // fot. Pixabay

01.12.2022 r.

Ruszamy z nowym projektem dla dzieci przybyłych z Ukrainy i ich rodziców. Planowe są zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia na basenie solankowym i inne atrakcje dla maluchów i ich opiekunów. Już teraz można zgłaszać dzieci, u których stwierdzono problemy zdrowotne. Projekt jest finansowany przez partnera Gdyni – UNICEF.


Projekt ma na celu profilaktykę i poprawę zdrowia najmłodszych. Z dziećmi będą pracować specjaliści z zakresu rehabilitacji, gimnastyki, pływania. Mogą wziąć w nim udział wszystkie dzieci pochodzenia ukraińskiego, mieszkające na terenie Gdyni, które mają dowolne dolegliwości zdrowotne – nie jest niezbędne orzeczenie o niepełnosprawności.

- Dzięki współpracy z UNICEF możemy objąć jak największym wsparciem dzieci mieszkające na terenie Gdyni, szczególnie te, które musiały z powodu wojny zostawić swoje dotychczasowe życie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Gdyński samorząd nie ustaje w walce o lepszą jakość życia dla najmłodszych. W ostatnim czasie uruchomiliśmy wiele projektów z zakresu zdrowia, edukacji, pomocy psychologicznej dla wszystkich gdyńskich dzieci. Sukcesywnie będziemy uruchamiać kolejne.

Dzieci będą miały zajęcia dwa razy w tygodniu, począwszy od grudnia aż do czerwca. Zajęcia będą się odbywać na sali gimnastycznej i na basenie solankowym. We wszystkich aktywnościach najmłodszym będą towarzyszyć rodzice.

- Przy tym projekcie współpracujemy z Fundacją Sport na Zdrowie, to nasz sprawdzony partner, który przez kilka lat prowadził zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami z naszego miasta – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia. - Profilaktyka zdrowotna najmłodszych i dorosłych gdynian jest niezwykle istotna, pozwala bowiem na wczesnym etapie przeciwdziałać poważnym chorobom i ma znaczący wpływ na jakość życia mieszkańców naszego miasta.

Chętni do udziału w projekcie powinni jak najszybciej wysłać zgłoszenie na  adres. Rekrutacja trwa, projekt zakłada udział 24 dzieci, nie ma ograniczeń wiekowych. Udział dla dzieci jest bezpłatny.
- Chcemy pomóc dzieciom z problemami zdrowotnymi, może to być na przykład astma, alergie, ale też spektrum autyzmu czy problemy ruchowe – dodaje Joanna Małaczyńska-Rentfleisz, dyrektorOśrodka Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej dla Dzieci prowadzonego przez Fundację Sport na Zdrowie. - Bardzo ważne jest również to, że dzieci w tych aktywnościach biorą udział z rodzicami. Wierzymy, że nie tylko ma to istotny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa, ale również sprzyja wzmacnianiu więzi w rodzinach. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zarejestrowania się na naszej stornie.

Projekt, jest jedną z wielu aktywności, które w ostatnim czasie realizowane są w Gdyni przy wsparciu UNICEF. W większości biorą udział dzieci niezależnie od narodowości.

  • Plakat informacyjny