Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Sport i zdrowie

Bieg Europejski z PKO BP - najważniejsze informacje

Po raz pierwszy w historii bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni zostanie rozegrany na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo / fot. gdyniasport.pl

Po raz pierwszy w historii bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni zostanie rozegrany na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo / fot. gdyniasport.pl

09.05.2019 r.

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia drugiego biegu cyklu Grand Prix Gdyni – Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim, który po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. Oto najważniejsze informacje dla wszystkich uczestników, którzy staną na linii startu 12 maja:

MIASTECZKO ZAWODÓW                                                                      
ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

 – 10 maja (piątek) – w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej GCS w godzinach 15:00-20:00

Ważna informacja: w piątek z uwagi na spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim pomiędzy Arką Gdynia a Zagłębiem Sosnowcem ulica Olimpijska będzie zamknięta od godziny 15:00, dlatego prosimy o parkowanie np. przy centrum handlowym "Riviera" lub w jego najbliższej okolicy.

– 11 maja (sobota) – w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej GCS w godzinach 12:00-20:00

W dniu 12 maja nie będą wydawane pakiety startowe.

Aby odebrać pakiet startowy, należy okazać kartę startową, znajdującą się w profilu zawodnika – karta może zostać wydrukowana lub okazana na urządzeniach mobilnych. Pakiet startowy nie musi być odbierany osobiście, wystarczy okazać kartę startową zawodnika.

ZAKUP PAKIETU W BIURZE ZAWODÓW

Istnieje możliwość zakupu pakietów startowych 10 oraz 11 maja w godzinach pracy Biura Zawodów, jeżeli będą jeszcze dostępne. Przypominamy, że w biurze zawodów obowiązuje płatność wyłącznie gotówką.

Bieg Główny, liczba pakietów startowych: 150 sztuk cena: 100 zł.
Biegi Młodzieżowe, (w tym Bieg Malucha) liczba pakietów startowych: 200 sztuk cena: 1 zł
Marsz Nordic Walking liczba pakietów startowych: 100 sztuk cena: 50 zł.

PARKING 

Do dyspozycji biegaczy i kibiców oddane zostaną cztery parkingi znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo.KOMUNIKACJA MIEJSKA 

Aby zapewnić dojazd zawodników i kibiców na teren lotniska, zmienione zostają trasy autobusów linii 194 i 282.

Autobusy linii 194 w kursach z Pogórza Górnego oraz z Suchego Dworu, w godz. ok. 10 - 17 kursować będą z zajazdem do Portu Lotniczego, od przystanku „Maciejewicza 01” ul. Dąbka, Andersa do przystanku tymczasowego „Port Lotniczy 01” i następnie powrót ul. Andersa na stałą trasę linii.

Odjazdy autobusów linii 194 od przystanku "Stare Obłuże 01" do placu Kaszubskiego zostają opóźnione o 9 minut.

Autobusy linii 282 w kursach z Domu Marynarza, w godz. ok. 8 - 15 kursować będą z zajazdem do Portu Lotniczego, od przystanku „Stare Obłuże 02” ul. Dąbka, Andersa do przystanku tymczasowego „Port Lotniczy 01” i następnie powrót ul. Andersa na stałą trasę linii.

Odjazdy autobusów linii 282 od przystanku "Maciejewicza 02" do Pogórza Górnego zostają opóźnione o 8 minut.

DEPOZYT I PRZEBIERALNIE

Depozyt i przebieralnie znajdować się będą między punktem informacyjnym a wejściem do stref startowych (patrz mapka).

PUNKT ŻYWIENIOWY I NAPOJE

Punkt z wodą znajdować się będzie na 5 kilometrze oraz na mecie. Na trasie znajdować się będzie również punkt żywieniowy Fabryki Czekolady Bałtyk.

HARMONOGRAM BIEGU EUROPEJSKIEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM:

10 maja (piątek)
15:00–20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5).
11 maja (sobota)
12:00–20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5).
12 maja (niedziela)
9:00       Start Młodzieżowych Marszów Europejskich Nordic Walking;
9:45       Start Marszu Europejskiego Nordic Walking w kategorii Open;
10:30    Ceremonia dekoracji Nordic Walking;
10:45    Start Biegu Europejskiego w kategorii Starszaka (chłopcy);
11:00    Start Biegu Europejskiego w kategorii Starszaka (dziewczęta);
11:30    Start Biegu Europejskiego w kategorii Młodzika (chłopcy);
11:45    Start Biegu Europejskiego w kategorii Młodzika (dziewczęta);
12:15    Start Biegu Europejskiego w kategorii Juniora (dziewczęta i chłopcy);
13:00    Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych;
13:15    Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2015 r. – 12 maja 2019 r.);
13:45    Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2013 r. – 31 grudnia 2014 r.);
15:00    Start Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim;
17:00    Ceremonia dekoracji Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim.

TRASA BIEGU EUROPEJSKIEGO Z PKO BANKIEM POLSKIM:Start usytuowany zostanie przy biurze zarządu i biegacze kierować się będą w stylu angielskim, bo lewą stroną nawierzchni, wzdłuż ogrodzenia. Po około 1,5 km pokonają bramę i znajdą się na terenie Gminy Kosakowo, na wysokości Urzędu Gminy. Z powrotem na obszarze lotniska pojawią się od strony bramy Pierwoszyno. Tutaj nastąpi około półkilometrowy odcinek na terytorium wojskowym, zawodnicy mijać też będą początek pasa startowego, od strony podchodzenia do lądowania podniebnych maszyn. I ich nie zabraknie na trasie. Uczestnicy będą mijali trzy śmigłowce oraz jeden samolot transportowy, które mają dodać klimatu i walorów estetycznych tej innowacyjnej w cyklu trasie. W kolejnym etapie zawodnicy będą kierowali się wzdłuż ogrodzenia aż do wysokości ulicy Zielonej. Tam nastąpi „nawrotka” i zawodnicy ruszą na ostatnie 2 km biegu. Meta będzie w tym samym miejscu, co początek biegu.

Poniżej podajemy linki do pozostałych tras zawodów towarzyszących:

Biegi Młodzieżowe
– Bieg Malucha
– Marsz Europejski
– Młodzieżowe marsze Nordic Walking

STREFY CZASOWEPoznaj swojego pacemakera!
Sprawdź kto będzie prowadził twoją strefę czasową. Dowiedz się więcej!

MEDALE I NAGRODY 
Każdy uczestnik zawodów po zakończeniu rywalizacji otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj” stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji medalowej będą maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza i marzeń.

BIEGNIEMY DLA GOSI

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim osoby zainteresowane mogą włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Gosi. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Gosi”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której dziewczynka jest podopieczną.

9-letnia Małgosia choruje na genetyczną chorobę Recklinghausena inaczej nerwiakowłókniakowatość typu 1 lub NF1. Największym problemem Małgosi jest bardzo duży guz-nerwiakowłókniak klatki piersiowej i brzucha oraz mocno postępująca skolioza kręgosłupa, która nie zoperowana może z czasem prowadzić do bardzo poważnych powikłań, a nawet śmierci. Obecnie zbierane są pieniądze na operację skoliozy kręgosłupa. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Kawałek Nieba”.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Gosi” będzie można odbierać w biurze zawodów 10 i 11 maja w czasie jego pracy.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Listę najczęściej zadawanych pytań znajdziecie tradycyjnie w zakładce FAQ.

*****

Moc smaku i zabawy
Miasteczko biegowe, festiwal food trucków, strefa atrakcji. Będzie się działo! Dowiedz się więcej

Nowa lokalizacja Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim – ciekawostki
Dlaczego jedna z bram nazywana jest Papieską, co robili tam czterej pancerni i… pies oraz, co wyjątkowego kryją w sobie pasy startowe… Dowiedz się więcej

Infolinia dla biegaczy
Podobnie jak przy okazji wcześniejszych zawodów z cyklu PKO Grand Prix Gdyni, tak i teraz, uruchomiliśmy dla Was specjalną infolinię, dzięki której będziecie mogli porozmawiać z naszym konsultantem i uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. Dowiedz się więcej

Fjord Nansen zaprasza na zakupy
Marka od 1996 roku wspiera podróżników amatorów jak i specjalistów. Odwiedź stoisko firmy w biurze zawodów. Dowiedz się więcej

Gdynia na dopingu!
To już tradycja, że uczestników PKO Grand Prix Gdyni dopingują uczniowie lokalnych placówek oświatowych, biorący udział w konkursie „Mistrz Kibicowania”. Pierwszą tegoroczną odsłonę zabawy wygrało Przedszkole nr 19. Kto okaże się najlepszy podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim? Dowiedz się więcej

Powodzenia! Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!