Sport i zdrowie

Bieg Urodzinowy – weekendowe zmiany w ruchu

Na trasie biegowej pojawiły się już tablice/fot. Karolina Szypelt

Na trasie biegowej pojawiły się już tablice/fot. Karolina Szypelt

14.02.2019 r.

W sobotę i niedzielę, 16 i 17  lutego ulicami Gdyni przebiegną zawodnicy rywalizujący w ramach „Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim”. Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim to pierwszy start z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Upamiętnia on nadanie Gdyni praw miejskich. W związku ze zmaganiami biegaczy nastąpią zmiany w organizacji ruchu oraz czasowe zamknięcia ulic.

Sobota minie pod znakiem marszów nording walking, zmagań najmłodszych i biegów młodzieżowych. Od godz. 6.00 do ok. 16.00 wyłączone z ruchu będą ulice:
– Olimpijska,
– Sportowa (odcinek od Wileńskiej do Kazimierza Górskiego),
– Wileńska.

Niedziela
zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. 17 lutego ulice: Olimpijska, Sportowa,  Kazimierza Górskiego (od wyjazdu z hali garażowej Centrum Riviera na Drogę Gdyńską w kierunku Sportowej) zostaną zamknięte dla ruchu pomiędzy godz. 6.00 a 15.00, a w godz. 9.00-13.00 dodatkowo zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:
– Łużycka,
– Stryjska (od Węzła Macieja Brzeskiego do alei Zwycięstwa),
– aleja Zwycięstwa (od Stryjskiej do Świętojańskiej),
– Świętojańska (od alei Zwycięstwa do 10 Lutego),
– al. Marsz. Piłsudskiego,
– Zawiszy Czarnego,
– Armii Krajowej (od Zawiszy Czarnego do Świętojańskiej),
– Świętojańska (od Armii Krajowej do al. Marsz. Piłsudskiego),
– Władysława IV (pomiędzy skrzyżowaniami z al. Marsz. Piłsudskiego a al. Zwycięstwa),
– al. Zwycięstwa (od Władysława IV do Stryjskiej).
Z uwagi na około czterogodzinne zamknięcie dla ruchu al. Zwycięstwa kierowcy jadący w kierunku Śródmieścia z południowych dzielnic Gdyni i w przeciwnym kierunku mogą skorzystać z objazdu Drogą Gdyńską.

trasa biegu urodzinowego
Ruch na poszczególnych ulicach i ich odcinkach będzie sukcesywnie przywracany po zakończeniu biegu. Kierowcy proszeni są o podporządkowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli organizatora imprezy (Gdyńskie Centrum Sportu).
W związku z czasowymi wyłączeniami ulic z funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej wystąpią zmiany na liniach autobusowych i trolejbusowych w rejonie Redłowa, Wzgórza św. Maksymiliana i Śródmieścia. Zmiany w godz. ok. 9.30-ok. 12.10 dotyczyć będą linii:
R, S, W, Z, 22, 23, 24, 26, 27, 29, 105, 109, 125, 133, 147, 150, 152, 172, 190, 203 i 282. Przed godz. 9.30 i po godz. 12.10 zmiany będą dotyczyć tylko linii 172.
W związku z wyłączeniem z ruchu kołowego na ul. Świętojańskiej, Władysława IV i al. Zwycięstwa – autobusy i trolejbusy będą kursować ul. Śląską i Drogą Gdyńską lub inaczej wg opisu zamieszczonego w komunikacie szczegółowym na stronie www.zkmgdynia.pl.
16 lutego w związku z zamknięciem ulicy Olimpijskiej – linia 192 w godz. 10.00-ok. 14.00 kursować będzie bez zajazdu pod Stadion PKM.
Więcej o imprezie na stronie www.grandprixgdyni.pl.