Sport i zdrowie

Biegiem na pomoc Oliwii

Operacja w USA kosztuje ponad 600 000 zł.

Operacja w USA kosztuje ponad 600 000 zł.

23.02.2022 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnym biegu w wirtualnej formule dla Oliwii Fierka. Dziewczynka ma zaledwie 17 miesięcy, a przeszła więcej niż niejeden dorosły. Oliwka urodziła się z szeregiem wad wrodzonych między innymi z niewykształconymi małżowinami usznymi, makrostomią prawostronną, jedną nerką oraz wadą serca VSD. Celem biegu jest zbiórka pieniędzy na operację rekonstrukcji małżowin usznych oraz wszczepienia implantu. Operację, którą przeprowadzić będzie można w USA kosztuje ponad 600 000 zł.

Zasady udziału w biegu są proste. Wystarczy wejść na stronę charytatywnego biegu, wybrać zakładkę „Zapisz się” i wpłacić darowiznę w kwocie min. 30 zł. Zbiórka dla Oliwii prowadzona jest za pośrednictwem Fundacji Siepomaga poprzez dedykowaną skarbonkę na stronie www.

Podczas wpłaty należy podać imię i nazwisko osoby zapisanej na bieg lub uczynić to anonimowo. Następnie potwierdzenie wpłaty wraz z danymi należy przesłać na adres mailowy. W terminie od 19 marca do 3 kwietnia należy pokonać dystans 5 kilometrów w dowolnym miejscu i formule. Może to być bieg, spacer, jazda na rowerze czy hulajnodze.Wszystkim, którzy podadzą adres do korespondencji w formularzu zgłoszeniowym, wysłane zostaną dyplom uczestnictwa oraz medale zaprojektowane i wykonane specjalnie na tę okazję przez firmę drewnianemedale.pl. Zachęcamy także do chwalenia się wynikiem lub samym udziałem w biegu poprzez udostępnienie zdjęcia, zrzutu ekranu z aplikacji lub po prostu przez zamieszczenie informacji z podaniem numeru startowego na stronie wydarzenia na Facebooku dodając hasztag #usłysznasOliwko.

Dla Oliwki w grudniu ubiegłego roku organizowane były koncerty, z których dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony został na operację. Podczas występów można było posłuchać gdyńskiej formacji Kiev Office, pięcioosobowego projektu multimedialnego ROD, a także zespołów THE FERRULES oraz Golden Life.