Sport i zdrowie

Czesław Michniewicz trenerem reprezentacji Polski

Czesław Mihcniewicz na tle gdyńskich trybun // fot. www.arka.gdynia.pl

Czesław Mihcniewicz na tle gdyńskich trybun // fot. www.arka.gdynia.pl

01.02.2022 r.

Związany z Gdynią trener Czesław Michniewicz został 68. selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Kontrakt podpisał do końca roku z opcją przedłużenia.

Szkoleniowiec mieszkający na co dzień w Gdyni zawodowo był związany z Trójmiastem. Jako zawodnik grał na pozycji bramkarza w Bałtyku Gdynia, Polonii Gdańsk oraz wielu polskich klubach. Szlify trenerskie zdobywał na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, a jako trener samodzielnie prowadził drużynę Arki Gdynia. Obecnie zajmuje stanowisko w radzie sportowej gdyńskiego Bałtyku.


Do największych trenerskich sukcesów nowego selekcjonera zaliczyć należy dwukrotne zdobycie mistrzostwa Polski (z Zagłębiem Lubin 2006/2007 i Legią Warszawa 2020/2021), Pucharu Polski (Lech Poznań 2003/2004) i dwukrotne sięgniecie po Superpuchar Polski (Lech Poznań, 2004, Zagłębie Lubin 2007).

Trenerowi kadry narodowej życzymy sukcesów i awansu do mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się jesienią bieżącego roku w Katarze. Gratulacje nowo wybranemu szkoleniowcowi złożył Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.