Sport i zdrowie

Do pracy jadę rowerem - zaczynamy!

Zaczynamy liczenie kilometrów w projekcie

Zaczynamy liczenie kilometrów w projekcie "Do pracy jadę rowerem" #wGdyni

01.04.2021 r.

1 kwietnia, i to nie jest primaaprilisowy żart, rozpoczynamy dziesiątą edycję konkursu „Do pracy jadę rowerem”. Od północy można rejestrować swoje przejazdy do pracy na dwóch kółkach.


Jakie korzyści będą czerpać uczestnicy akcji? Wybór roweru jako środka transportu do pracy jest korzystny nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego otoczenia.

Powszechnie wiadomo, że kto dojeżdża do pracy rowerem, jest zdrowszy i szczęśliwszy. A przede wszystkim oszczędza pieniądze, które mógłby wydać na paliwo do swojego samochodu. Pracownicy dojeżdżający rowerem do pracy rzadziej są na zwolnieniu lekarskim, czyli wydajniej pracują, a równocześnie zmniejszają ruch kołowy w mieście i korki. Dzięki temu Gdynia cieszy się czystszym powietrzem i mniejszym hałasem, o co nam wszystkim przecież chodzi. Warto wspomnieć, że koszt jednego miejsca parkingowego dla roweru pod firmą jest wielokrotnie tańszy niż koszt miejsca parkingowego dla samochodu.

–  W Gdyni stawiamy na rozwój i promowanie zrównoważonego transportu, w efekcie czego sukcesywnie przybywa dróg rowerowych. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli na co dzień komfortowo poruszać się po mieście na dwóch kółkach. Lista plusów przemieszczania się w ten sposób jest bardzo długa, a rowerowa droga do pracy to świetny pretekst do aktywnego rozpoczęcia dnia – przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jak rejestrować przejazdy i otrzymać „śniadanie rowerowe”?

Każdego dnia można zgłosić maksymalnie dwa przejazdy (do/z pracy). Wystarczy kliknąć w zakładkę „Odnotuj przejazd” na stronie internetowej akcji. Przejazdy można zgłaszać z maksymalnie dwudniowym opóźnieniem (np. przejazd z wtorku możemy odnotować najpóźniej w czwartek), jednak nie później niż do niedzieli do godz. 23:59 w danym tygodniu.

Zarejestrowanie minimum 6 przejazdów w danym tygodniu uprawnia do otrzymania śniadania rowerowego - we wskazanym dniu w następnym tygodniu. Wystarczy dla każdego - pula śniadań nie jest bowiem ograniczona. To jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy dla uczestników jubileuszowej akcji „Do pracy jadę rowerem”.

Dziewczyna zapinająca kask - plakat projektu DPJR

Ślad lub zdjęcie, aby dołączyć do konkursu

Tegoroczną nowością jest część konkursowa. W tej edycji nagrody nie będą przyznawane na podstawie losowania, zaś do konkursu zakwalifikowane będą przejazdy rejestrowane wyłącznie za pomocą przesłanych plików .gpx lub udokumentowane w systemie zdjęciem z początku i końca podróży. Należy pamiętać, żeby włączyć w telefonie moduł GPS, który pozwoli pokazać przebytą trasę. Zdjęcia przesłane do konkursu posłużą wyłącznie do celów organizacyjnych i nie będą nigdzie publikowane. Zostanie z nich sczytana data, godzina oraz punkty startowe i końcowe.

–  Na dziesięciu rowerzystów, którzy zarejestrują najwięcej przejazdów, czekają nagrody o łącznej wartości 5 000 złotych. Oprócz kategorii indywidualnej przewidziane są także wyróżnienia drużynowe. Cztery najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych – podsumowuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu

Na koniec ważna informacja dla wszystkich, którzy nie chcą wgrywać swoich przejazdów za pomocą tracka. Aby uzyskać śniadanie rowerowe nie trzeba umieszczać pliku .gpx oraz zdjęć - nie jest to zależne od uczestnictwa w konkursie.

NIE ZAPISAŁEŚ JESZCZE SIEBIE ANI SWOJEJ FIRMY? KLIKNIJ TUTAJ