Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
Sport i zdrowie

Dołącz do nas – zostań ratownikiem na gdyńskich kąpieliskach

Ratownicy GCS należą do najlepszych zespołów ratowniczych w kraju

Ratownicy GCS należą do najlepszych zespołów ratowniczych w kraju

06.04.2021 r.

Trwa rekrutacja na ratowników wodnych i medycznych, którzy będą zabezpieczać gdyńskie kąpieliska morskie w sezonie 2021. To dobry moment, aby przybliżyć kilka faktów i ciekawostek na temat pracy ratowników, którzy od lat strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających na naszych plażach.


Gdyńskie Centrum Sportu od 1998 roku organizuje kąpieliska w 4 dzielnicach miasta. To Babie Doły (100 m), Śródmieście (200 m), Redłowo (200 m) i Orłowo (100 m). Działają one w sezonie letnim, codziennie od  godz. 9.30 do godz. 17.30.

Od 1998 roku, czyli od początku ich działania pod egidą GCS, na gdyńskich kąpieliskach morskich nie utonęła żadna osoba, co świadczy o profesjonalizmie zatrudnianych ratowników. W ubiegłym roku odnotowano 45 interwencji medycznych, w tym 7 zagrażających bezpośrednio życiu. Poszkodowanym w nich osobom fachowej pomocy udzielili ratownicy medyczni. Interwencji w wodzie, kiedy to zespoły ratownictwa wodnego musiały wypłynąć między innymi do samotnych pływaków poruszających się poza wyznaczonym terenem kąpieliska czy akcji technicznych, zanotowano 64.

Gdyńskie Centrum Sportu oferuje ratownikom bardzo ciekawe i atrakcyjne warunki pracy.– Każdy, kto przejdzie przez proces kwalifikacji, otrzyma profesjonalne szkolenie stanowiskowe, prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorską,  przygotowujące i uwzględniające pracę na gdyńskich kąpieliskach morskich. Będzie mógł pracować w rotacyjnym systemie uwzględniającym indywidualne potrzeby. Ratownicy na bieżąco będą mogli korzystać z zaplecza socjalnego i każdy z nich otrzyma ubiór dostosowany do panujących na plaży warunków atmosferycznych. Młodzi ratownicy mogą liczyć jednocześnie na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie na umowę zlecenie podczas całego czasu trwania pracy kąpieliska – podsumowuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.


Gdyńscy ratownicy wodni zajmują się nie tylko patrolowaniem plaż i udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. To również utytułowany zespół, który regularnie i z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskich zawodach, w tym tych najwyższej rangi - mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym. Regularnie plasuje się w nich na czołowych lokatach.

Jeżeli chcesz zostać jednym z gdyńskich ratowników, zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy:  Nabór na stanowisko ratownika wodnego oraz ratownika medycznego na gdyńskich kąpieliskach morskich.