Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Sport i zdrowie

Dzień Deskorolki #wGdyni

Na zdjęciu 6. skejtów siedzących na skateparku w Parku Centralnym w Gdyni. // fot. Weronika Rozbicka

21 czerwca skejty na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Deskorolki. // fot. Weronika Rozbicka

21.06.2021 r.

Dzisiaj wszyscy skejci na świecie wychodzą wspólnie pojeździć! 21 czerwca to Międzynarodowy Dzień Deskorolki. W Gdyni początkujący, jak i doświadczeni skaterzy mogą spotkać się na skateparku w Parku Centralnym lub tym pod Estakadą Kwiatkowskiego.


Gdyńscy skejci mają świetne miejsce do ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. Skatepark w Parku Centralnym jest duży oraz profesjonalny. Znajdują się tam: bowl, piramida, rail i masa murków do wykonywania trików. To tutaj w 2019 roku rozgrano finały mistrzostw Polski w deskorolce. Wielu uczestników uważało, że to miejsce idealnie nadawało się do rywalizacji. Lokalizacja w centrum miasta, nowoczesny park i zaledwie 5 minut do plaży. To musi przyciągać!


 
We wrześniu zeszłego roku obok już istniejącego skateparku zbudowano nowy, mniejszy, który służy początkującym i dzieciom do 12. roku życia. Można tu ćwiczyć na minirampie i funboxie. I choć w Parku Centralnym miejsca nie brakuje, to w skateparku bywają tłoczne dni. To tylko dowód na to, jak duży jest popyt na tego typu miejsca.
 
– Deskorolka łączy wiele pokoleń. Młody skejcik uczący się jeździć oraz starszy skejt utrwalający swoje umiejętności spędza sporo czasu w skateparku w Gdyni. To miejsce jest dla nas ważne i wszyscy czujemy się tu świetnie. Jako trener deskorolkowy prowadzę tu zajęcia z młodymi. Wiem, że kiedyś będą profesjonalistami i pokażą się w europejskich filmach najlepszych marek. Nadchodzą wspaniałe czasy dla skateboardingu, wiec postarajmy się wspólnie stworzyć coś fajnego. Zacznijmy od wyjścia na deskę! – mówi Michał Wasielewski ze Skate Elite – Trójmiejska Szkoła Deskorolki.
 
Mieszkańcy Gdyni, Sopotu i Gdańska często świętują razem. Tak też jest dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Deskorolki. Wszyscy trójmiejscy skejci będą świętować w Gdańsku.

Wypróbuj skatepark pod Estakadą Kwiatkowskiego


Skejci mogą także pojeździć… pod Estakadą Kwiatkowskiego. We wrześniu zeszłego roku powstał tam kolejny skatepark. Jednym z najważniejszych założeń było stworzenie miejsca, z którego można korzystać niezależnie od pogody. Inwestycja została realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jej koszt wyniósł prawie 305 tysięcy złotych.

Minirampa pod Estakadą. // fot. gdyniasport.pl