Sport

Enea Ironman Gdynia w top 3 na świecie!

Docenienie przez zawodników jest najlepszym wyznacznikiem poziomu imprezy sportowej

Docenienie przez zawodników jest najlepszym wyznacznikiem poziomu imprezy sportowej

Gdyńska odsłona zawodów triathlonowych należy do najlepszych na świecie! Uczestnicy w ankiecie docenili imprezę organizowaną w mieście z morza i marzeń. Etap pływacki zawodów Ironman 70.3 został uznany za najlepszy na całym globie.


Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, która impreza powinna być punktem obowiązkowym na liście każdego triathlonisty, to warto posłuchać głosu tysięcy zawodników z całego świata. Na podstawie wystandaryzowanej ankiety powstał ranking imprez z cyklu Ironman w sezonie 2022. Zawody Enea Ironman Gdynia zajęły w nim 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy. 

zawodnicy o wschodzie słońca płynący w Gdyni podczas zawodów

Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach. Doceniono przede wszystkim etap pływacki – tutaj gdyńskie zawody zajęły 1. miejsce na świecie wśród imprez Ironman 70.3 oraz 3. pozycję wśród wyścigów na pełnym dystansie Ironmana. Wysoko oceniono również naszą trasę biegową. Uplasowała się na 2. miejscu na świecie.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszej pracy. Zawody Enea Ironman Gdynia są sportową wizytówką miasta. Promują Gdynię na całym świecie. Co roku przyjeżdżają do nas triathloniści z kilkudziesięciu różnych krajów, a impreza zbiera świetne oceny. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że pod względem organizacyjnym należymy do ścisłej światowej czołówki. Duża w tym zasługa nie tylko całego zespołu, ale i wolontariuszy oraz mieszkańców, którzy tworzą niezwykłą atmosferę tego wydarzenia – komentuje Michał Drelich, dyrektor Ironman Poland.

zawodników na trasie - zdjęcie z lotu ptaka

Wyniki i więcej informacji o zwycięzcach Ironman Athletes' Choice Awards 2022 można znaleźć TUTAJ.

The Ironman Group, właściciel marek Ironman, Ironman 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie. Rocznie obsługuje ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2023 roku w Polsce odbędzie się sześć wyścigów pod szyldem Ironmana – dwa w Warszawie, dwa w Poznaniu i dwa w Gdyni. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: www.ironmangdynia.plwww.ironmanwarsaw.com oraz www.ironmanpoznan.pl.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.03.2023 08:08
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.03.2023 09:06
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona