Sport i zdrowie

Gdynia Arena z partnerem tytularnym? Ruszył konkurs

Firmy zainteresowane konkursem, mogą składać oferty do dnia 21 czerwca 2022 roku

Firmy zainteresowane konkursem, mogą składać oferty do dnia 21 czerwca 2022 roku

09.06.2022 r.

Po niespełna 14 latach funkcjonowania hala sportowo-widowiskowa Gdynia Arena może zyskać partnera tytularnego. Rusza konkurs mający wyłonić firmę, której logo i nazwa pojawią się na obiekcie.


To był prezent świąteczny dla gdyńskich kibiców. W grudniu 2008 roku oddano do użytku Halę Sportowo-Widowiskową Gdynia – tak wtedy brzmiała oficjalna nazwa obiektu. Od tego czasu odbyła się tam niezliczona ilość wydarzeń sportowych, kulturalnych czy rozrywkowych.


Gdynia Arena podczas Areny mówców
 
Od 2013 roku jest to po prostu Gdynia Arena. Jednak niebawem może się to zmienić. Rusza konkurs na wyłonienie partnera tytularnego tego obiektu.
 
– Po latach istnienia naszej dumy, którą niewątpliwie jest hala Gdynia Arena, postanowiliśmy pozyskać partnera tytularnego. Środki pozyskane z tego tytułu zasilą budżet miasta i – co istotne – zostaną przeznaczone na dofinansowanie gdyńskiego sportu. To ważna gałąź funkcjonowania naszego miasta, dlatego jestem przekonany, że dodatkowe fundusze pozwolą na jeszcze większy jej rozwój – ocenia Sekretarz Miasta i Dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert.
 
Współpraca z partnerami tytularnymi obiektów jest praktyką powszechnie stosowaną.
 
– Praktycznie każdy większy obiekt posiada w nazwie markę partnera. To zjawisko, z którym od lat mamy do czynienia nie tylko w Polsce, na co przykładem mogą być choćby inne trójmiejskie obiekty, ale na całym świecie. Wkrótce i Gdynia wykorzysta tę możliwość na pozyskanie dodatkowych środków służących wsparciu sportu w naszym mieście – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.Firmy zainteresowane konkursem, mogą składać oferty do dnia 21 czerwca 2022 roku, do godziny 11:00. Oferty należy składać w sekretariacie Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia) z dopiskiem: „NIE OTWIERAĆ. Oferta na konkurs na Partnera tytularnego dla Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena zlokalizowanej w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 8” lub przesłać pocztą na wyżej wskazany adres. W przypadku przesłania oferty pocztą, decydować będzie data stempla pocztowego.

Hala Gdynia Arena została wybudowana zgodnie z wymogami FIBA, pozwalającymi organizować imprezy rangi międzynarodowej w koszykówce. Jednak nie tylko sport gości w jej progach! W hali odbywa się rokrocznie około 100 wydarzeń, których organizatorzy zgodnie chwalą komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy
 
Obiekt przypomina kształtem skorupę żółwia, a użyte w konstrukcji dachu maszty i liny nawiązują do symboliki morskiej. Dla podkreślenia sąsiedztwa hali z terenami leśnymi, jej boczne ściany stanowią skarpy ziemne z naturalną roślinnością, pełniące zarazem funkcję izolacji termicznej.