Sport

Gdyński maraton rowerowy z nowym terminem: 10-11 czerwca

To będzie już 18 edycja zawodów #wGdyni // fot. D. Linkowski/gdyniasport.pl

To będzie już 18 edycja zawodów #wGdyni // fot. D. Linkowski/gdyniasport.pl

Osiemnasta edycja gdyńskich zawodów odbędzie się nie w pierwszy, a w drugi weekend czerwca. Już dziś zaktualizujcie swoje kalendarze!


Ostatecznie – niczym w popularnym telewizyjnym turnieju – gdyński maraton odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Dzień wcześniej, 10 czerwca w sobotę, będą miały miejsce imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Pierwotnie święto kolarstwa górskiego nad morzem zapowiadane było na 3 i 4 czerwca.

uśmiechnięta zawodniczka
– Nasza impreza od zawsze przygotowywana była przez pasjonatów dla pasjonatów – mówi dyrektor zawodów Dariusz Batek. – Dlatego też, aby licencjonowani zawodnicy nie musieli wybierać między Gdynią a Mistrzostwami Polski w kolarstwie górskim w Białce Tatrzańskiej, nad morzem spotkamy się tydzień później – informuje srebrny medalista mistrzostw świata w Fort William, wielokrotny mistrz kraju i zwycięzca gdyńskiego maratonu z 2019 roku.
Termin został już zaktualizowany w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Wkrótce podobnie będzie na stronie Międzynarodowej Unii Kolarskiej, bowiem od 2016 roku Gdynia należy do rodziny UCI. Tegoroczne zawody będą miał rangę wyścigu C2.

zawodnicy w trakcie startu

Czego jeszcze możemy się spodziewać po tegorocznej edycji, która stanowić będzie ostatni sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami Starego Kontynentu w maratonie MTB? Tego dyrektor zawodów jeszcze nie chce zdradzać:
– Wkrótce opublikujemy więcej szczegółów. Mogę jednak już teraz zdradzić, że przygotowujemy dla uczestników nową, choć trudno w to uwierzyć, jeszcze ciekawszą trasę, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Wystartujemy niemal tradycyjnie spod Polsat Plus Areny Gdynia, a dalej… będzie się działo! – kończy Batek.
mam z dwoma młodymi zawodnikami

Rejestracja rozpocznie się wkrótce, dlatego warto obserwować kanały imprezy. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl oraz w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie B-Active.

  • ikonaOpublikowano: 15.03.2023 12:04
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.03.2023 08:59
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także