Sport i zdrowie

Gim Show 2022 #wGdyni ściągnął młodych z całej Polski

Laureaci Grand Prix festiwalu - zespół „Fabryka Cudów” – Piotrkowska Fundacja Talentów z Piotrkowa Trybunalskiego, którego trenerem jest Ewa Wiśniewska // fot. MDK

Laureaci Grand Prix festiwalu - zespół „Fabryka Cudów” – Piotrkowska Fundacja Talentów z Piotrkowa Trybunalskiego, którego trenerem jest Ewa Wiśniewska // fot. MDK

06.06.2022 r.

W weekend młodzi tancerze i adepci gimnastyki spotkali się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni podczas XVI edycji festiwalu Gim Show. W zmaganiach wzięło udział ponad 300 osób.

 
Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych Gim Show, odbywa się w Gdyni od 16 lat. Patronat nad imprezą sprawuje Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni. W ubiegłym roku ze względu na pandemię festiwal odbywał się online. W tym roku mogliśmy podziwiać talenty uczestników na żywo. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Gim Show cieszy się olbrzymią popularnością i jest największym w Polsce wydarzeniem tego typu.
 
- Gdynia daje możliwości rozwinięcia żagli w najróżniejszych dziedzinach. Nasze szkoły zapewniają niezmiennie wysoki poziom nauczania, a nasze placówki kulturalne dbają o zdrową rywalizację i świetną zabawę. Młodzieżowy Dom Kultury wspiera młodych gdynian w realizacji swoich pasji od dziesiątek lat. Nawet mimo pandemii zespół placówki nie zwolnił tempa. Gratuluję kolejnego tak udanego wydarzenia. A uczestnikom i zwycięzcom gratuluję sukcesów i oczywiście zapraszam za rok – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 
 
Wiceprezydent Marek Łucyk otworzył wydarzenie - pięknie i ciepło przywitał tancerzy, trenerów, rodziców oraz całą widownię. W Gim Show 2022 wzięło udział ponad 300 osób w wieku do 25 lat. Występujący mierzyli się w dwóch głównych kategoriach gimnastycznej i tanecznej, podzielonych na grupy wiekowe: do 9 lat, 10-13 lat i 14-25 lat. Do tego prezentacje umiejętności mogły odbywać się solo, w duetach, formacjach mini czy zwykłych formacjach. Głównym koordynatorem wydarzenia ze strony MDKu jest Kamila Hamerska, kierownik Działu sportu i rekreacji.
 
- Miałem przyjemność oglądać te zmagania i jestem pod wielkim wrażeniem talentu dzieci i młodzieży oraz organizacji tego wydarzenia. Kieruję podziękowania w stronę MDKu, a przede wszystkim pani dyrektor Elżbiety Cupiał i pracowników placówki, którzy tak wspaniale przygotowują od lat ten festiwal i dbają o atmosferę wydarzenia. Gratuluję też wszystkim uczestnikom Gim Show 2022. Cieszę się, że możemy gościć w Gdyni tak utalentowanych młodych ludzi – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymał znakomity zespół „Fabryka Cudów” – Piotrkowska Fundacja Talentów z Piotrkowa Trybunalskiego, którego trenerem jest Ewa Wiśniewska. Ta 30 osobowa grupa profesjonalnie przygotowała swój występ, dbając o każdy detal od dekoracji, przez taniec, po stroje. Łącznie wyróżniono bądź nagrodzono ponad 50 uczestników – solo, duety i formacje. Uczestników oceniało jury w składzie: Joanna Mitrosz, Natalia Szymkiewicz, Dr Andrzej Morawiec.
 
- Przyznam, że jeszcze emocje nie opadły po tym wydarzeniu. Mieliśmy szansę podziwiać mnóstwo uzdolnionych młodych osób z całej Polski. Kieruję wielkie podziękowania dla nich i ich trenerów, bo każdy przygotował niezwykły show. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję moim współpracownikom za zaangażowanie w organizację – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.
 
Na festiwalu spontanicznie nagrodzono również najmłodszą uczestniczkę. 5-letnia Róża Łobacz ze Szkoły Tańca i Gimnastyk „Diament” z Radzynia skradła serca nie tylko jury ale i uczestników oraz publiczności festiwalu. Z Gdyni wyjechała więc na hulajnodze z pluszową pandą pod pachą.
 
Poniżej podajemy pełne wyniki i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na stronie MDK’u i social mediach MDK’u.
 • Publiczność wydarzenie, przemawiający wiceprezydent, w tle ścianka promocyjna wydarzenia.
 • Wiceprezydent przemawiający podczas otwarcia wydarzenia
 • Dziewczynki w żółtych strojach podczas układu tanecznego
 • Grupa w czerwonych kombinezonach stworzyła ze swoich ciał piramidę, na szczycie której stoi dziewczyna w żółtym kostiumie
 • Tańcząca grupa młodych dziewcząt i chłopców, jeden z chłopców został na fotografii uwieczniony podczas podskoku
 • Grupa dziewcząt w szarych kostiumach cieszy się z nagrody
 • Grupa dziewcząt w szarych kostiumach cieszy się z nagrody, dziewczęta obejmują się i uśmiechają
 • Dziewczynka w błękitnym kostiumie na hulajnodze i maskotką-pandą
 • Grupa dziewcząt tworzy piramidę na wysokość trzech osób
 • Uczestniczka konkursu w różowym kostiumie w stylu baletowym
 • Dziewczęta w złoto-czerwonych strojach w stylu arabskim podczas występu