Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Sport i zdrowie

Hala sportowa przy ul. Morskiej - wpłynęły cztery oferty

Lokalizacja obiektu sportowego przy ul. Morskiej

Lokalizacja obiektu sportowego przy ul. Morskiej

19.02.2021 r.

Do końca przyszłego roku przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni powstanie nowoczesna hala sportowa. Wpłynęły cztery oferty na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu.


Przy ul. Morskiej powstanie jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej około 1600 m2 i wysokości ponad 10 metrów. Główną bryłę budynku będzie stanowić prostokąt o wymiarach 30x50 m. Powstanie również zaplecze, dwukondygnacyjna klatka schodowa oraz pomieszczenia techniczne. Na przemieszczanie się pomiędzy halą a budynkiem szkoły pozwoli łącznik. Zamówienie przewiduje także zagospodarowaniem terenu.

Publiczne otwarcie ofert odbyło się 18 lutego w samo południe. Miasto zabezpieczyło na realizację inwestycji kwotę w wysokości 9 676 255,00 zł brutto, zaś oferty złożone w postępowaniu przetargowym oscylują pomiędzy 8 485 267,90 a 12 453 894,81 zł brutto:

  • Konsorcjum: PPHU MARBUD Ryszard Marcinkiewicz; MARBUD sp. z o.o. sp.k. - 11 800 000,28 zł;
  • Konsorcjum: Firma Remontowo-Budowlana KRUPA Stanisław Krupa; TYSAND sp.j. - 8 485 267,90 zł;
  • BUDREM-RYBAK sp. z o.o. sp.k. - 8 975 000,00 zł;
  • Przembud Gdańsk SA - 12 453 894,81 zł.

Wszystkie firmy zadeklarowały październik 2022 roku jako termin wykonania inwestycji. Zgodnie z procedurą oferty zostaną dokładnie przeanalizowane, po czym nastąpi wybór wykonawcy inwestycji i jej projektu.

- Cieszy liczba oferentów oraz fakt, że dwie z ofert mieszczą się w zakładanym budżecie. Tym samym wszystko wskazuje na to, że rozstrzygniemy przetarg w pierwszym terminie i już w 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych będą korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Budowa przyszkolnych obiektów sportowych to niezwykle istotna część gdyńskiej strategii inwestycyjnej, a sprawną realizację zapewnia procedura „zaprojektuj i wybuduj”, nad którą czuwa gdyński Wydział Inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- To kolejny sportowy obiekt przyszkolny, którego budowę wkrótce rozpoczniemy. Istotny tym bardziej, że obecnie uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego w kilku różnych lokalizacjach. Już pod koniec przyszłego roku będą mieli do dyspozycji wymarzoną halę sportową. Od początku zależało nam, by poprzez łącznik była ona scalona z budynkiem szkoły i właśnie takie rozwiązanie przewiduje koncepcja. Dzięki temu hala będzie służyć również jako miejsce uroczystości szkolnych - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Zaprojektuj i wybuduj

Hala sportowa przy ul. Morskiej to kolejna inwestycja, która powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wyłoniony w przetargu wykonawca będzie odpowiadał zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze. Zadanie zostanie realizowane na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję. W październiku poznaliśmy wykonawcę projektu i robót budowlanych hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu, a wkrótce będzie ogłoszony przetarg dotyczący projektu i budowy hali przy SP nr 20 na Wielkim Kacku.