Sport i zdrowie

Hala sportowa przy ul. Morskiej – zaprojektuj i wybuduj

Lokalizacja obiektu sportowego przy ul. Morskiej

Lokalizacja obiektu sportowego przy ul. Morskiej

05.01.2021 r.

Po wykonaniu wielobranżowego programu funkcjonalno-użytkowego dla przyszkolnych obiektów sportowych w Gdyni, czas na kolejny krok. Wraz z końcem ubiegłego roku ogłoszono przetarg dotyczący projektu i budowy hali sportowej przy ulicy Morskiej 75.


Przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni powstanie jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej około 1600 m2 i wysokości ponad 10 metrów. Główną bryłę budynku stanowić będzie prostokąt o wymiarach 30x50 m. Powstanie również zaplecze, dwukondygnacyjna klatka schodowa oraz pomieszczenia techniczne. Na przemieszczanie się pomiędzy halą a budynkiem szkoły pozwoli łącznik. Zamówienie przewiduje także zagospodarowaniem terenu.

- Budowa przyszkolnych obiektów sportowych to niezwykle istotna część gdyńskiej strategii inwestycyjnej. Dzięki temu, już za dwa lata, uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych będą korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Sprawną realizację zapewnia procedura „zaprojektuj i wybuduj”, nad którą czuwa gdyński Wydział Inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Termin składania ofert upływa 8 lutego 2021 roku o godzinie 10:00. Tego samego dnia, o godzinie 12:00, odbędzie się ich publiczne otwarcie. Zgodnie z zamówieniem obiekt powinien być gotowy do końca 2022 roku.

- To kolejny sportowy obiekt przyszkolny, którego budowę wkrótce rozpoczniemy. Istotny tym bardziej, że obecnie uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego w kilku różnych lokalizacjach. Już za dwa lata będą mieli do dyspozycji wymarzoną halę sportową. Od początku zależało nam, by poprzez łącznik była ona scalona z budynkiem szkoły i właśnie takie rozwiązanie przewiduje koncepcja. Dzięki temu hala będzie służyć również jako miejsce uroczystości szkolnych - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 
 

Zaprojektuj i wybuduj

Hala sportowa przy ul. Morskiej to kolejna inwestycja, która powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wyłoniony w przetargu wykonawca będzie odpowiadał zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze. Zadanie zostanie realizowane na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję. W październiku poznaliśmy wykonawcę projektu i robót budowlanych hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 33 na Oksywiu, a wkrótce będzie ogłoszony przetarg dotyczący projektu i budowy hali przy SP nr 20 na Wielkim Kacku.

Sportowa Gdynia

Także Gdyńskie Centrum Sportu intensywnie pracuje nad rozwojem sportowej mapy Gdyni. Tylko w 2020 roku GCS zrealizował 18 inwestycji na łączną kwotę 8,6 mln zł, w tym m.in.: kompleks boisk na terenie SP nr 35 na Witominie, bieżnię przy bulwarze Nadmorskim, boisko przy ul. Wieluńskiej czy boisko przy SP nr 17.
 
- Stawiamy na jakość, dostępność i różnorodność. Gdyńskie inwestycje, w tym również te sportowe, realizujemy we wszystkich dzielnicach naszego miasta tak, by każdy chętny mieszkaniec mógł korzystać z nich w najbliższym sąsiedztwie. Równocześnie są to inwestycje zróżnicowane: od wielofunkcyjnych boisk, przez skatepark, po bieżnie – podsumował miniony rok pod kątem inwestycji sportowych wiceprezydent Marek Łucyk.