Sport i zdrowie

Karwiny i Obłuże z nowymi boiskami

Mieszkańcy Karwin i Obłuża wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych

Mieszkańcy Karwin i Obłuża wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych

28.07.2021 r.

Wakacyjne upały nie przeszkadzają w realizacji nowych boisk w gdyńskich dzielnicach, które z dnia na dzień z placów budowy przekształcają się w nowoczesne obiekty sportowe. Niebawem będą mogli z nich korzystać młodzi adepci piłki nożnej.


Mieszkańcy Karwin i Obłuża mogą się przyglądać gruntownej modernizacji i budowie nowych obiektów sportowych. Prace nabierają tempa.

– Dążymy do tego, by w każdej z gdyńskich dzielnic można było korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych. Nowe boiska to idealne miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że już niebawem mieszkańcy Karwin i Obłuża będą mieli do dyspozycji kompleksy sportowe z prawdziwego zdarzenia. Jestem przekonany, że będą to chętnie odwiedzane miejsca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Leopolda Staffa w Gdyni powstaje boisko z nowoczesną nawierzchnią z trawy syntetycznej. Będzie to obiekt o powierzchni 2265 metrów kwadratowych posiadający odwodnienie oraz warstwę elastyczną, czyli tak zwany shockpad.– Na boisku położona zostanie całkowicie nowa nawierzchnia, na której obrzeżach znajdą się zabezpieczające nakładki z granulatu gumowego. Powstaną także nowe piłkochwyty, pojawią się nowe bramki, a także nowe oświetlenie. Odświeżone zostaną też trybuny, na których młodych piłkarzy będą mogli wspierać ich najwierniejsi kibice, czyli rodzice – wspomina Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

To nie jedyna inwestycja na Karwinach, gdyż prace budowlane trwają równocześnie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Chwaszczyńskiej 26. Tam powstanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 23 x 44 metrów oraz dwa wielofunkcyjne boiska o nawierzchni poliuretanowej.

– Pierwotnie projekt Budżetu Obywatelskiego zakładał powstanie tylko jednego, małego boiska. Natomiast ze względu na problemy z etapowaniem inwestycji zaprojektowana została całość kompleksu, której aktualny kosztorys wynosi ponad 2 mln 300 tys. zł – dodaje Dalecki i puentuje: – Warto więc było czekać nieco dłużej na realizację projektu.

Kiedy mieszkańcy Obłuża wrócą z wakacji, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 im. kpt. ż. w. Kazimierza Jurkiewicza mieszczącej się przy ul. Unruga rozpoczną zajęcia, będą mogli szlifować swoje piłkarskie umiejętności i realizować sportowe pasje w nowym miejscu. Tam, gdzie kiedyś było klepisko, powstaje boisko z trawy syntetycznej, która została zagospodarowana po demontażu sztucznej nawierzchni z Narodowego Stadionu Rugby.– To kolejna tego typu inwestycja, która niesie ze sobą modernizację istniejących obiektów sportowych. Cieszymy się, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39, podobnie jak ich koledzy z innych gdyńskich szkół, m.in. XIV Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 51, Szkoły Podstawowej nr 17 czy Szkoły Podstawowej nr 28, będą mogli trenować na nawierzchniach, na których wcześniej sportowe umiejętności szlifowali piłkarze gdyńskiego Bałtyku czy rugbiści Arki – podsumowuje dyrektor.