Sport i zdrowie

Kolejny etap akcji „Do pracy jadę rowerem” przed nami

Dzięki projektowi

Dzięki projektowi "Do pracy jadę rowerem" można przy okazji załapać się na wschód słońca // fot. Małgorzata Rzychoń

24.05.2022 r.

11. edycja akcji „Do pracy jadę rowerem” rozkręciła się na dobre. 9 maja ruszyła pełną parą, a zakończy się 25 września. W tym roku kręcimy kilometry dla Ukrainy i właśnie rozpoczęliśmy drugi etap zadania wyznaczonego zawodnikom. Po jego zakończeniu kolejna nagroda w wysokości 5000 złotych zostanie przeznaczona na zakup żywności dla uchodźców wojennych.

– Najważniejszym założeniem projektu jest zmiana przyzwyczajeń i środka transportu. Chodzi o to, żeby przesiąść się z samochodu na rower. Ten cel w minionych latach został osiągnięty – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Do tej pory do udziału w akcji zarejestrowało się 1194 uczestników z 225 firm. Jednak podobnie jak w ubiegłych latach do rywalizacji można dołączyć w każdej chwili. Mamy nadzieję, że liczba uczestników jeszcze wzrośnie.
grafika ze strony projektu z zawodnikami i rankingiem

W tej edycji łączymy jazdę na rowerze z pomocą – w ramach akcji przekazywana będzie pomoc żywnościowa z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane są cele, po których realizacji przekazywana będzie żywność. Pierwszym z nich, zakończonym po dwóch tygodniach akcji, było zrealizowanie 5000 przejazdów, za które po ukończeniu tego etapu przekazane zostanie 5000 zł. To już jest za nami, za co dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie. Informacja o zakupie i przekazaniu żywności potrzebującym zostanie przekazana w terminie późniejszym. Teraz nadszedł czas na drugi etap, który zakończy się wraz z przejechanymi 15500 przejazdami, a w jego skład zostaną zaliczone jazdy, które odbyły się we wcześniejszym wyzwaniu.

Grafika z licznikiem przejazdów z rowerzystą i ukraińską flagą
– Po wypełnieniu kolejnego zadania, przedstawimy kolejny cel do zrealizowania – informuje Brutel. – Zasada jest prosta. Im więcej przejazdów, tym więcej zadań, a to oznacza jeszcze więcej pieniędzy na pomoc dla uchodźców. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w akcji.

Projekt „Do pracy jadę rowerem” to również nagrody bezpośrednio dla uczestników konkursu. Przyznawane one będą na podstawie zarejestrowanych przejazdów za pomocą pliku .gpx. Nagrody indywidualne o łącznej wartości 5000 zł otrzyma dziesięć osób, które zarejestrują największą liczbę przejazdów w okresie trwania konkursu, a w przypadku takiej samej liczby przejazdów decydować będzie pokonany dystans.

plakat projektu z rowerzystą na rowerze