Sport i zdrowie

Krok bliżej do nowego boiska na Staffa

Plan zagospodarowania terenu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa w Gdyni

Plan zagospodarowania terenu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa w Gdyni

05.01.2021 r.

Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa w Gdyni. Ma tam powstać nowoczesne boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą.


Karwiny to kolejna dzielnica na mapie Gdyni, która w najbliższym czasie zyska boisko do piłki nożnej.
 
– Dobre wiadomości dla miłośników sportu w naszym mieście ogłaszamy z dużą regularnością. Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu projektowania kompleksu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ulicy Chwaszczyńskiej 26. Teraz zaś ogłoszony został kolejny przetarg na budowę boiska na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk.
 
Na terenie ZSP nr 2 na Karwinach powstanie boisko z nowoczesną nawierzchnią z trawy syntetycznej. Obiekt o powierzchni 2265 metrów kwadratowych będzie mieć odwodnienie oraz warstwę elastyczną, tak zwany shockpad.
 
– Położona zostanie całkowicie nowa nawierzchnia, na obrzeżach której znajdą się zabezpieczające nakładki z granulatu gumowego. Powstaną nowe piłkochwyty oraz zamontowane zostaną nowe bramki. Odświeżeniu poddane będą zaś istniejące trybuny – zdradza dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Przemysław Dalecki.
 
To kolejny przetarg dotyczący tej inwestycji. We wcześniejszym, z 2020 roku, w dniu podpisania umowy i przekazania placu budowy wybrany wykonawca odstąpił od jej zawarcia. Z realizacji projektu zrezygnował również kolejny wykonawca, który złożył prawidłową ofertę, mieszczącą się w kosztorysie inwestorskim.
 
Pandemia COVID-19 silnie oddziałuje na branżę budowlaną.

Otrzymujemy wiele sygnałów o trudnościach z terminowym pozyskaniem dostaw czy też zleceniem usług podwykonawcom – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora GCS. Brak możliwości podpisania umowy z jednej strony jest dla nas rozczarowaniem, z drugiej zaś podchodzimy do decyzji z dużym zrozumieniem wobec trudnej i niejasnej sytuacji na rynku. Nie zamierzamy wstrzymywać inwestycji, chcemy dalej napędzać rynek, tworzyć możliwości rozwoju i zarobku – dodaje.