Sport

Letni piknik na Chwarznie-Wiczlinie

 piknik z Ochotniczą Strażą Pożarną Wiczlino i sąsiedzką wyprzedażą tle//fot.M.Urbaniak

piknik z Ochotniczą Strażą Pożarną Wiczlino i sąsiedzką wyprzedażą tle//fot.M.Urbaniak

Pokazy gaszenia pojazdu, tresura psa policyjnego, gry i zabawy dla dzieci oraz sąsiedzkie grillowanie i wyprzedaż, m.in. takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego pikniku z Ochotniczą Strażą Pożarną Wiczlino i sąsiedzką wymianą w tle na Chwarznie-Wiczlinie.

- Pikniki w dzielnicach na stałe wpisały się do oferty sportowo-kulturalnej na mapie Gdyni. Takie wydarzenia są doskonałą okazją do sąsiedzkiej integracji i wspólnego biesiadowania – mów Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni – Na Chwarznie – Wiczlinie dodatkowo można było poznać trud służby strażackiej braci, a także szczegółowo obejrzeć nowy wóz strażacki, który zakupiony został dzięki głosom mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. – podkreśla prezydent.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni wraz z mieszakńcami podczas pikniku//fot. M.Urbaniak strefa dmuchanych zabaweku góry: Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni wraz z mieszakńcami podczas pikniku /na dole/ strefa dmuchanych zabawek//fot. M.Urbaniak

Podczas wydarzenia organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu i Radę Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego Gdynia mieszkańcy mogli liczyć na dużą dawkę emocji, a także edukacji i zabawy. Strażacy pokazali m.in. jak ugasić pożar w nagrzanym aucie czy na kuchence gazowej, zaprezentowali nowiutkie auto SCANIA P410, GCBA 5/32, które jest w służbie OSP Wiczlino od stycznia br., można było także spróbować swoich sił z użyciem węża strażackiego oraz przejść trasę w specjalnych goglach strażackich. Dla ochłody i ku radości zgromadzonych strażacy zastosowali kurtynę wodną.

- Cieszy nas fakt iż mimo upalnej niedzieli wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców dzielnicy, a także gości z sąsiedztwa. – Atrakcji dodatkowo rozgrzewających atmosferę nie brakowało, a schłodzić można się było m.in. lodami, zimną lemoniadą i kurtyną wodną prosto od OSP Wiczlino - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

pokaz gaszenia pożaru // fot. M. Urbaniak 

 u góry: pokaz gaszenia pożaru, /na dole/ wóz ze sprzętem OSP Wiczlino// fot. M. Urbaniak

Podczas pikniku najmłodsi mieli do dyspozycji strefę dmuchanych zabawek, miniparkur, karuzelę i animacje sportowe, mimo wysokiej temperatury nie zabrakło także malowania buziek, budowania z kloców i gigantycznej gry „dobble”, do której zaprosili harcerze. Na małej scenie odbyły się pokazy tańca i karate, występy wokalne i gitarowe, a także koncert kotłów karaibskich. Ogromny zainteresowaniem cieszył się także trening umiejętności psa policyjnego, który na co dzień wraz ze swoim opiekunem służy na komisariacie Policji na Chwarznie-Wiczlinie. Ponadto przez cały czas trwania pikniku można było zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego - DKMS Polska.
- To piknik mający swoją niemałą historię i tradycję – świetna organizacja to zasługa Rady Dzielnicy – szczególne słowa wyróżnienia kieruję dla p. Edyty i p. Sebastiana, a także załóg Gdyńskiego Centrum Sportu i OSP Wiczlino – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. Wydarzenie zmienia się z kolejnymi edycjami, a dzięki ogromnemu zainteresowaniu ilość atrakcji i stref nieustająco rozrasta się. To świetny przykład lokalnego zaangażowania, które wykracza poza zabawę i rekreację, dokładając elementy edukacji i integracji. Niemal 100% występów na scenie to przedstawiciele zespołów czy drużyn z dzielnicy  – dodaje wiceprzewodniczący.
– Sezon na wydarzenia w plenerze trwa w pełni, a za nami kolejny udany piknik dla mieszkańców naszego miasta. Ten dzień był pełen radości, uśmiechów i atrakcji, znakomicie dopisała nam zarówno pogoda, jak i frekwencja, a przed nami jeszcze całe lato pełne wrażeń m.in. strefa animacji Gdyńskiego Centrum Sportu na plaży miejskiej. – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. 
pokaz tresury psa policyjnego // fot. M.Urbaniak
strefa klocków
pokaz tresury psa policyjnego i strefa klocków// fot. M.Urbaniak

Nie co starsi mogli przyjrzeć się modelom i lotom zdalnie sterowanych samolotów, przyłączyć się do sąsiedzkiego grillowania i skorzystać ze strefy gastronomicznej. Natomiast sąsiedzką wyprzedaż, przyciągnęła zarówno wielu wystawców, jak i kupujących, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od książek, poprzez sprzęt rowerowy, biżuterię, zabawki, aż do asortymentu uzupełniającego szafę.
 
Imprezę dla mieszkańców poprowadził Włodzimierz Machnikowski, znany dziennikarz sportowy.
organizatorzy pikniku //fot. M.Urbaniak
Od lewej: Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, Waldemar Kolatowski, prezes OSP Wiczlino, Wiesława Kolatowska, strażaczka i radna dzielnicy, Edyta Rotta-Kajnert, wiceprzewodnicząca, Sebastian Gańczak, przewodniczący i Małgorzata Białoskórska, radna dzielnicy z Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 27.06.2022 13:31
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.06.2022 14:10
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona