Sport

Lodowisko oblegane w ferie

Dzieci jeżdżące na łyżwach na gdyńskim lodowisku

Lodowisko cieszy się zainteresowaniem amatorów ślizgania w różnym wieku // fot. M. Urbaniak/gdyniasport.pl

Przez dwa tygodnie trwania ferii na gdyńskim lodowisku odnotowało 7077 wejść! To blisko połowa całkowitej liczby uczestników od otwarcia obiektu.


Miejskie lodowisko rozpoczęło swoje funkcjonowanie w piątek 16 grudnia. Do końca stycznia skorzystano z niego dokładanie 14 282 razy. Oznacza to, że w czasie dwóch tygodni ferii zimowych odnotowano 49,5% wszystkich wejść.Zainteresowanie sezonową ślizgawką jest niezmiennie wysokie. Dlatego przed feriami zwiększony  został limit osób, które jednocześnie przebywać mogą na tafli. Rozbudowano także wcześniejsze zaplecze w postaci przebieralni oraz wypożyczalni oraz zakupiono 190 par nowych łyżew. Zmieniony system pracy pozwolił ponadto na skrócenie czasu przerw, to z kolei zaowocowało 8 zamiast dotychczasowymi 6 wejściami na lód w ciągu dnia. Mimo braku śniegu w tym sezonie lodowisko pozwala cieszyć się zimowym klimatem podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Sezonowy obiekt doskonale wpisał się w potrzeby mieszkańców, którzy mogą skorzystać z niego podczas wyjazdu na zakupy do pobliskiej galerii handlowej czy przy okazji uczestnictwa w eventach organizowanych w Polsat Plus Arenie Gdynia. To świetne miejsce do tego żeby rekreacyjnie pojeździć ze znajomymi czy dopiero rozpocząć swoją przygodę na lodzie – używając specjalnych „pingwinków” do nauki lub korzystając ze wsparcia profesjonalnego trenera, np. szkolenia przeprowadzonego przez www.lyzwy3city.pl. Obiekt poza wypożyczalnią oferuje również usługę ostrzenia łyżew.

łyżwiarze na lodowisku

Przypomnimy, że gdyńskie lodowisko organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu charakteryzuje się taflą o wymiarach 19 m x 30 m. Zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym pomiędzy Polsat Plus Areną Gdynia a Centrum Handlowym Riviera i dostępne jest 7 dni w tygodniu od 9.00 rano do 21.00. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na stronie internetowej GCS.

  • ikonaOpublikowano: 01.02.2023 13:49
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.02.2023 15:45
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona