Sport i zdrowie

Morsuj na zdrowie! W sobotę otwarcie sezonu

Gdysńkie Morsy rozpoczynają kolejny sezon // www.facebook.com/StowarzyszenieMorsyGdynskie

Gdysńkie Morsy rozpoczynają kolejny sezon // www.facebook.com/StowarzyszenieMorsyGdynskie

04.10.2019 r.

Gdyńskie Morsy 5 października rozpoczną kolejny sezon. Tradycyjnie, zbiórka odbędzie się przy „Chatce Morsów” na końcu Bulwaru Nadmorskiego o godzinie 11.45.
 
Rozpoczęcie Sezonu Morsowania jest jedną z najważniejszych imprez Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka propagującego zdrowy styl życia, hart ciała i ducha.
 
- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować morskiej kąpieli w porze jesienno–zimowej. Wśród nas są ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu odpowiemy na pytania i wątpliwości, a przede wszystkim powiemy o zdrowych zasadach morsowania – zachęca Sławomir Piotr Swystun ze Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka. - Trzeba pamiętać, że to nie tylko wejście do wody, do tego potrzebny jest lekarz i odpowiednia rozgrzewka – podkreśla Sławomir Piotr Swystun.

Podstawowe informacje o morsowaniu // https://www.facebook.com/StowarzyszenieMorsyGdynskie
 
Morsowanie to przygoda dla każdego niezależnie od wieku. Najmłodszy Gdyński Mors ma 7 lat, a najstarszy prawie 90. W minionym sezonie trzech członków Stowarzyszenia Gdyńskie Morsy, dwie kobiety i jeden mężczyzna, pobiło rekord 182 razy zażywając kąpieli.
 
Sobotnie wydarzenie ma charakter otwarty i rodzinny. Po morskiej kąpieli dla członków Stowarzyszenia zaplanowano ognisko z kiełbaskami na Polance Redłowskiej.