Sport i zdrowie

Na Babich Dołach powstanie nowy kompleks sportowy

W miejscu inwestycji na powierzchni około 544 m2 powstanie wielofunkcyjne boisko ze  sportową nawierzchnią poliuretanową // fot. gdyniasport.pl

W miejscu inwestycji na powierzchni około 544 m2 powstanie wielofunkcyjne boisko ze  sportową nawierzchnią poliuretanową // fot. gdyniasport.pl

05.03.2023 r.

Miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu ucieszy fakt, że sportową infrastrukturę na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 czeka metamorfoza. Przy ul. Zielonej 53 w Gdyni w miejscu dotychczasowego boiska powstanie nowy obiekt. Otwarto 3 oferty firm zainteresowanych realizacją tego projektu. Obecnie trwa ich weryfikacja i wybór wykonawcy.
 
– Niezmiernie cieszy fakt, że przybliżamy się do realizacji wielofunkcyjnego obiektu sportowego, z którego będą mogli korzystać nie tylko uczniowie – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Zależy nam, aby gdyńskie dzielnice były pełne życia i atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Jestem przekonany, że nowe boisko stanie się dzielnicowym centrum sportu i aktywnego stylu życia – podsumowuje.
plan zagospodarowania

W miejscu inwestycji na powierzchni około 544 m2 powstanie wielofunkcyjne boisko ze  sportową nawierzchnią poliuretanową. Przypomnijmy, że poprzednia trawiasta nawierzchnia znajdująca się na boisku przy SP 28, pozyskana została w lipcu 2018 roku z Narodowego Stadionu Rugby.
 
– Gdyńskie szkoły zmieniają się ostatnio w ekspresowym tempie. Nowe boiska mają już Szkoły Podstawowe „44", „13" i „29", a teraz kolej na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 na Babich Dołach – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Każda taka inwestycja to wielki powód do radości, ponieważ inwestując w obiekty sportowe, inwestujemy również w zdrowie dzieci i młodzieży, pomagamy im realizować pasję i spędzać wolny czas w sposób konstruktywny. Przy szkole na Babich Dołach obok infrastruktury sportowej, powstanie również ogród deszczowy co będzie kolejną atrakcją dającą możliwość praktycznych lekcji przyrody – dodaje.
Na terenie szkoły zbudowana zostanie tam także skocznia do skoku w dal o długości rozbiegu 30 m i szerokości 1,22 m. Pasjonaci szybkiego biegania będą mogli szlifować swoje umiejętności na bieżni okólnej o długości okrążenia 160 m wraz ze specjalnym 60-metrowym odcinkiem sprinterskim o nawierzchni poliuretanowej. Finalnie powstaną więc tam 3 tory sprinterskie i 3 okólne. Nie zabraknie także miejsca dla rzutni do pchnięcia kulą.

boisko
Z obiektu korzystać będzie można także po zmroku dzięki instalacji nowego energooszczędnego oświetlenia. Zamontowane zostanie także 60 siedzisk, co umili kibicowanie zawodnikom w trakcie turniejów sportowych organizowanych na boisku i bieżni. Będzie tam także miejsce na elementy małej infrastruktury w postaci koszy i ławek.
 
Obiekt zyska także urządzenia gospodarki wodnej, które zagospodarują wodę opadową i roztopową m.in. poprzez wykorzystanie ogródów deszczowych z roślinnością hydrofitową o powierzchni całkowitej niecki 126,7 m2.