Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Sport i zdrowie

Niebiesko-żółta hegemonia w nocnej Gdyni

Reprezentanci Ukrainy okazali się bezkonkurencyjni w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim / fot. gdyniasport.pl

Reprezentanci Ukrainy okazali się bezkonkurencyjni w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim / fot. gdyniasport.pl

29.06.2019 r.

Wspaniały klimat nocnej Gdyni, słynna „premia górska” na ulicy Kieleckiej oraz pogoda bliska ideału. Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim po raz kolejny okazał się wyjątkowy. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego wystartowało 2740 zawodników. 10 kilometrów najszybciej pokonał Ukrainiec Mykola Iukhymchuk. Wśród kobiet najlepsza była jego rodaczka Oleksandra Shafar. 28 czerwca odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięły udział 242 osoby. Trzeci i zarazem przedostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. 

Tegoroczne hasło cyklu brzmi „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj”, dlatego uczestnicy ruszyli na trasę z uśmiechem.
- Nie da się ukryć, że wieczorna wycieczka po ulicach Gdyni zapada w pamięci na długo, a niezwykły klimat imprezy i wspaniała atmosfera sprawiają, że zawodnicy meldują się na mecie zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

Humorów nie popsuł biegaczom nawet bardzo wymagający, okryty niemałą sławą, podbieg ulokowany na ulicy Kieleckiej, który tym razem padł łupem Stanislava Maslova. Oznacza to, że na konto reprezentanta Ukrainy po biegu wpłynie 2500 złotych. Jak się później okazało, było to tylko preludium do wielkiego zwycięstwa jego rodaków.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Mykola Iukhymchuk, który po samotnym finiszu o pięć sekund pokonał magiczną granicę 30 minut. Drugi był „dominator” gdyńskiego cyklu Tomasz Grycko (30:12), a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Karbowiak (30:14). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również m. in. Węgier Laszlo Gregor (5.) oraz Kenijczyk Mathew Kosgei (10.).Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Oleksandra Shafar, która powtórzyła swój sukces sprzed roku. Tym razem Ukrainka uporała się z trasą w czasie 33:26. Jako druga linię mety przekroczyła Izabela Trzaskalska (33:33), a trzecia była Białorusinka Sviatlana Kurhanskaya (34:49). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na www.grandprixgdyni.pl.

Kibice na medal
Specjalnie na Nocny Bieg Świętojański PKO Bank Polski przygotował strefę kibicowania. Sympatycy biegów mogli wspólnie zagrzewać swoich ulubieńców do walki o jak najlepsze rezultaty. Podczas imprezy uczestnicy oraz kibice mogli spotkać ambasadorów programu „PKO Biegajmy razem” – aktorkę Karolinę Gorczycę oraz halowego mistrza świata w wieloboju Sebastiana Chmarę.

Za linią mety na każdego, komu udało się trasę marszu nordic walking lub przebiec 10 kilometrów czekała nagroda w postaci wyjątkowego medalu. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim kolekcji są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzącymi się z miastem. Tym razem był to parowóz PT47-65.

Pobiegliśmy dla Artura
Podczas Biegu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim można było połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności. Biegacze oraz miłośnicy nordic walking chętnie przyłączyli się do akcji charytatywnej na rzecz Artura. 12-latek urodził się z wrodzoną wadą kości prawej udowej i przed nim kolejna operacja wydłużania kości. Dzięki biegaczom, którzy ruszyli na trasę z przypiętą kartką „biegnę dla Artura” Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na jego leczenie.Spotkajmy się w listopadzie
Za nami już trzy z czterech odsłon tegorocznego cyklu. Jego zwieńczeniem będzie Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Wspólnie uczcijmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Zapisy trwają na grandprixgdyni.pl.