Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Sport

Nowe oblicze kompleksu sportowego w północnej Gdyni

Koszt budowy kompleksu przy ul. mjr. Sucharskiego wyniósł 2 091 000 zł // fot. gdynia.pl

Koszt budowy kompleksu przy ul. mjr. Sucharskiego wyniósł 2 091 000 zł // fot. gdynia.pl

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 im. Obrońców Wybrzeża powstał nowy kompleks sportowy. Uczniowie i mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy ul. mjr. Henryka Sucharskiego.


– Nowy kompleks sportowy na Obłużu to wielopłaszczyznowa inwestycja, której owoce będziemy zbierać przez kolejne lat – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Mowa nie tylko o wynikach osiąganych przez gdyńskich sportowców, ale przede wszystkim o budowaniu zdrowych nawyków wśród młodych mieszkańców. Szczególnie cieszy mnie budowa boiska do siatkówki plażowej, dzięki czemu lekcje wychowania fizycznego będą bardzie urozmaicone, a uczniowie będą mogli rozwijać kolejne pasje – dodaje.

Kompleks boisk przy ul. Sucharskiego

Na terenie placówki oświatowej powstał kompleks składający się boiska przeznaczonego do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do koszykówki, siatkówki, tenisa i badmintona oraz boiska do siatkówki plażowej. W ramach inwestycji zbudowana została również bieżna lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej ze skocznią do skoku w dal.

kompleks boisk SP 44

– To już kolejna, rozbudowana infrastruktura sportowa, którą oddajemy w ostatnim czasie do użytku mieszkańcom – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Warto podkreślić, że dzięki konsekwentnie realizowanej przez gdyński samorząd polityce inwestycji w obiekty sportowe, nasze szkoły zyskują doskonałą infrastrukturę, która pozwala na uprawianie wielu dyscyplin w bardzo dobrych warunkach. Niewiele szkół w Polsce może przecież pochwalić się boiskiem do siatkówki plażowej, jakie zyskała właśnie Szkoła Podstawowa nr 44. Inwestycje w sport są również inwestycjami w zdrowie i przyszłość najmłodszych gdynian. Gdyńskie szkoły stają się nowoczesne, ich otoczenie przyjazne, bezpieczne i dające nowe możliwości dla rozwijania pasji. Wszystko po to, aby małym gdyniankom i gdynianom żyło się tu jak najlepiej.

Obiekty wyposażono w piłkochwyty o wysokości 4 i 6 metrów. Boisko wielofunkcyjne posiada trybuny o konstrukcji stalowej, zaś wzdłuż bieżni lekkoatletycznej została wykonana trybuna żelbetowa wraz z siedziskami sportowymi.

kompleks boisk SP 44

Kompleks uzupełniają elementy małej architektury, a wszystkie obiekty sportowe zostały połączone nawierzchnią z kostki betonowej. Całość inwestycji rozjaśnia nowe, energooszczędne oświetlenie.

– Charakter obiektów, z których składa się kompleks przy ul. Sucharskiego, umożliwia sportową aktywność zwolennikom rozmaitych dyscyplin – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które odpowiadało za powstanie obiektu. – Koszt budowy wyniósł 2 091 000 zł. Wartość dofinansowania w ramach Programowi Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład wyniosła 1 881 900 zł – dodaje.
grafika nowy ład

Za budowę obiektu odpowiadała firma Elsik Sp. z o.o. z Lnisk. Nadzór inwestycyjny sprawował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

kompleks SP 44

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2023 10:14
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.01.2023 18:20
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona