Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Sport i zdrowie

Nowe zajęcia na gdyńskich Leszczynkach

Dziecko wykonujące ewolucję na rampie, mat. GCS

Dziecko wykonujące ewolucję na rampie, mat. GCS

25.03.2022 r.

Zapraszamy na cykliczne aktywności sportowe finansowane z środków statutowych Rady Dzielnicy Gdynia Leszczynki. W ramach bezpłatnych spotkań będzie można spróbować swoich sił w Parkourze oraz podszkolić umiejętności na rowerze BMX czy wyczynowej hulajnodze.

– Nie zwalniamy tempa i wraz z wiosennymi promieniami słońca uruchamiamy kolejne bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni, a dokładniej Leszczynek, bo tam odbywać się będą kolejne aktywności, na które serdecznie zapraszamy – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. Mam nadzieję, że skatepark pod Estakadą Kwiatkowskiego zapełni się miłośnikami jazdy na BMXach i hulajnogach, a Parkouru na specjalnie przygotowanym do tego typu treningów placu przy ul. Morskiej  – podkreśla Brutel.

chłopiec na rowerze bmx, wykonujący ewolucję

Parkour to zajęcia ogólnorozwojowe, gdzie można nauczyć się kontrolować nasze ciało poprzez pokonywanie różnych przeszkód. W trakcie spotkań uczestnicy będą mogli wzmocnić wiele partii mięśniowych swojego ciała oraz poznać ćwiczenia polegające na wykorzystaniu masy własnego ciała. 
– Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Wystarczy założyć wygodne dresy, obuwie sportowe i przyjść na trening – dodaje Brutel.

Zajęcia z Parkouru odbywać będą się w piątki w godzinach 17:00-18:00. Pierwsze spotkanie, i nie jest to prima aprilisowy żart, zaplanowano na 1 kwietnia. Dzień później, w sobotę 2. kwietnia, ruszą nowe treningi dla miłośników jazdy na wyczynowych hulajnogach i rowerach BMX. Zajęcia na rampie prowadzone będą w grupach 6-8 osobowych. Grupa pierwsza rozpocznie zajęcia o godzinie 9:00, druga zaś o 10:00. Piątkowe zajęcia odbywać się będą każdorazowo na terenie parku przy ul. Morskiej, a sobotnie w Skateparku pod Estakadą Kwiatkowskiego.
– Na zajęciach będzie można nauczyć się podstaw jazdy na minirampie, a uczestnicy otrzymają wiele przydatnych i sprawdzonych rad, które pomogą szybko przejść przez etapy nauki jazdy na hulajnodze lub BMX – tłumaczy prowadzący zajęcia Andrzej Kaczmarek.

Kaczmarek od 16 lat związany jest z BMXami. W przeszłości reprezentował Trójmiasto na międzynarodowych zawodach BMX Park. Obecnie pracuje jako architekt, ale chętnie wraca do swojej pasji i z przyjemnością przekazuje swoje doświadczenie początkującym.

chłopiec wykonujący ćwiczenia na świeżym powietrzu
– Jak należy się przygotować? Na zajęcia należy zabrać własny sprzęt, rower BMX lub hulajnogę wyczynową, obowiązkowy jest kask oraz wygodne buty z płaską podeszwą. Rekomenduje zabranie ochraniaczy na piszczele i kostki dla osób początkujących i średniozaawansowanych na BMX – podsumowuje trener.
Wszystkie zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie każdorazowo podpisanej przez przedstawiciela ustawowego zgody na uczestnictwo w zajęciach.

Regulamin zajęć Parkour dostępny tutaj
Regulamin zajęć na rampie dostępny tutaj

Tekst za Gdyńskie Centrum Sportu