Sport i zdrowie

Nowoczesny kompleks sportowy przy SP nr 35 gotowy

Boisko przy SP35 z lotu ptaka, fot. gdyniasport.pl

Boisko przy SP35 z lotu ptaka, fot. gdyniasport.pl

25.11.2020 r.

W dzielnicy Witomino na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ulicy Uczniowskiej otwarta została właśnie nowoczesna przestrzeń rekreacyjno-sportowa. W jej skład wchodzi m.in. boisko do piłki nożnej. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 2,7 mln zł. Kompleks jest częścią procesu rewitalizacji Witomina, realizowanego na wniosek mieszkańców tej dzielnicy.- Na sportowej mapie Gdyni pojawiają się kolejne obiekty - boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżnia. Tym razem są to obiekty przyszkolne. To efekt realizacji wieloletniego programu modernizacji i budowy obiektów sportowych. Cieszę się niezmiernie, że już niedługo będą mogli z niego korzystać uczniowie SP nr 35, mieszkańcy Witomina, ale też kluby sportowe, które realizują szkolenia dzieci i młodzieży – mówi Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Realizacja zadania dotyczyła zagospodarowania przestrzeni rekreacyjno-sportowej. Co kryje się pod tymi słowami?

- Najważniejszymi elementami infrastruktury sportowej są trzytorowa bieżnia wykonana z poliuretanowej nawierzchni o długości 100 metrów, a także boisko o wymiarach 30 m x 60 m wykonane z trawy syntetycznej z granulatem EPDM, który jest przyjazny środowisku. Całość budowy otoczona jest czterema masztami oświetleniowymi o natężeniu 100 luksów – przytacza techniczne parametry inwestycji Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.W zakres inwestycji weszła także budowa małej architektury – ławek, koszów na śmieci oraz stojaków rowerowych.

Powstający kompleks jest doskonałym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury sportowej w tej części Witomina. W ramach projektu uwzględniono budowę schodów terenowych, ogrodzeń i ciągów komunikacyjnych, które zapewnią swobodny dostęp do każdego elementu realizowanej inwestycji. Warto dodać, że zarówno boisko, jak i bieżnia układane są na skrzynkach retencyjno-rozsączających służących odwodnieniu całej nawierzchni.

- To świetny rok dla Witomina, w tym także dla społeczności szkolnej dwóch placówek: trzy niezwykle istotne inwestycje dobiegają końca. Bardzo okazały kompleks sportowy będzie cieszył zarówno uczniów Szkoły Podstawowej nr 35, jak i mieszkańców dzielnicy, którzy chętnie uczestniczą w różnych aktywnościach na świeżym powietrzu. To jednak nie koniec, kolejny obiekt powstanie przy zbiorniku retencyjnym przy ul. II Morskiego Pułku Strzelców – zdradza Jakub Ubych, Radny Miasta Gdyni.

- Bardzo się cieszymy, że w Gdyni powstał kolejny taki obiekt piłkarski. Będą tu ćwiczyły dzieci w wieku 5-10 lat. To baza, która będzie nie tylko potrzebna społecznie, ale również właśnie pod kątem szkolenia młodzieży – dodaje Tomasz Bobryk, dyrektor SI Arka Gdynia i prezes Flauty Gdynia.


Więcej zdjęć z inwestycji na gdyniasport.pl

Wartość inwestycji wynosi 2.772.955,26 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 1.499.999,37 zł. Inwestycja jest częścią procesu rewitalizacji Witomina, realizowanego na wniosek mieszkańców tej dzielnicy w ramach projektu „Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

- Przede wszystkim chciałabym podziękować miastu za to, że dba o Gdynię. Uważam, że mamy teraz najlepsze zaplecze sportowe. Uczniowie będą mieli teraz więcej możliwości do zajęć na powietrzu - nawet zimą. Z tego kompleksu będzie mógł korzystać każdy – dodaje Janina Ostałowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni.