Sport i zdrowie

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Skarbka

Nowoczesna przestrzeń sportowo-rekreacyjna powstanie przy ul. Skarbka

Nowoczesna przestrzeń sportowo-rekreacyjna powstanie przy ul. Skarbka

06.05.2022 r.

Na terenie między ulicami Demptowską i Skarbka powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Poszukiwany jest wykonawca, który zrealizuje tę inwestycję.


– Chcemy, by obiekty sportowe, które powstają w naszym mieście, służyły wielu formom aktywności fizycznej i osobom w różnym wieku. Zapotrzebowanie na to jest coraz większe, co nas bardzo cieszy. Dlatego z radością tworzymy miejsca takie jak to przy ul. Skarbka – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nawierzchnia bezpieczna. Nie zabraknie stołu do ping ponga czy gry w chińczyka. Ścieżka żywiczno-mineralna posłuży do nauki jazdy na wrotkach i rolkach. Teren zyska też nowe oświetlenie. Pojawią się tam również elementy małej architektury oraz zieleń. Nasadzone zostaną m.in. róże niskopienne, kosodrzewiny czy czosnek olbrzymi.

– Chcemy stworzyć bogatą i różnorodną przestrzeń sportowo-rekreacyjną. Kompleks będzie się składać m.in. z toru dla rolkarzy czy boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej. Planowana jest również rozbudowa boiska do koszykówki o nawierzchni poliuretanowej. Nie zabraknie siłowni zewnętrznej, przyrządów do street workoutu oraz placu zabaw z piaskownicą, huśtawką podwójną i bocianim gniazdem, a także ścianki wspinaczkowej i tyrolki – informuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Inwestycja to efekt współpracy Gdyńskiego Centrum Sportu i rady dzielnicy. Została zainicjowana przez mieszkańców – pojawiła się wśród propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego – dodaje.