Sport i zdrowie

Festyn z okazji otwarcia nowego kompleksu sportowego w VI LO

Na festynie rodzinno-sportowym nie zabraknie m.in. zajęć zumby / fot. gdyniasport.pl

Na festynie rodzinno-sportowym nie zabraknie m.in. zajęć zumby / fot. gdyniasport.pl

13.09.2018 r.

Na terenie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego powstał kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia! Od początku roku szkolnego miłośnicy sportów zespołowych mogą rozwijać swoje pasje na świeżo oddanym do użytku boisku, a fani lekkiej atletyki korzystać z bieżni, rzutni oraz skoczni. To doskonała okazja do wspólnego świętowania, na które już w sobotę, 15 września, zaprasza prezydent Wojciech Szczurek.

Festyn rodzinno-sportowy rozpocznie się punktualnie o 10:00. Przez cztery godziny jego trwania uczestnicy z pewnością nie będą mogli narzekać na monotonię. Bogata oferta przewiduje całą gamę atrakcji, która rozrusza nawet największych sceptyków aktywności fizycznej.

Fani koszykówki już ostrzą zęby na turniej streetballa w kategorii OPEN, a stali bywalcy Gdyńskiego Poruszenia, z pewnością, nie mogą doczekać się zajęć zumby. Do udziału w bezpłatnym treningu zapraszamy również tych, którzy hybrydy tańca i fitnessu jeszcze nie próbowali. Odrobina ruchu, świeże powietrze oraz latynoskie rytmy to idealnie zbilansowana mieszanka - doskonale relaksuje i pozwala zapomnieć o męczącym tygodniu pracy.

Najmłodsi uczestnicy czas spędzą na dmuchańcach, gdzie zabawa zawsze trwa w najlepsze. Dodatkowo możemy zapewnić, że dzieci nie wrócą do domu z pustymi rękami. Atrakcyjne gadżety trafią do wszystkich chętnych, jednak trzeba będzie o nie zawalczyć w sportowej rywalizacji fair play.

Przy ul. Kopernika 34 zameldują się także food trucki. Strefa gastronomiczna zapewni doznania smakowe, które będą idealnym zwieńczeniem festynu pełnego ruchu, zabawy i uśmiechu.