Sport i zdrowie

Nowym Mercedesem do szpitala

Załoga w karetce

Trzy nowe karetki dotarły do Gdyni // fot. Filip Śmigielski

29.09.2022 r.

Trzy nowe karetki dołączyły do taboru Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Auta zastąpiły trzy, ostatnie już, wysłużone samochody. Tym samym nasze miasto może się pochwalić zespołem w pełni nowoczesnych i wygodnych karetek.


Trzy nowe samochody marki Mercedes, które kupiła właśnie Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego, to jedne z najbardziej nowoczesnych karetek na rynku. Wygodne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia, niezawodne, praktycznie od razu, gdy tylko dotarły do siedziby Pogotowia, wyruszyły na ulicę miasta.

- Sukcesywnie wymieniamy wysłużone modele karetek na nowoczesny sprzęt – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Trzy karetki, które przyjechały do nas we wrześniu zakończyły ten proces i obecnie dysponujemy w Gdyni w pełni nowoczesnym sprzętem. Te działania były dla nas priorytetowe, ponieważ jakość życia i zdrowia naszych mieszkańców jest dla nas niezmiernie ważna.

Karetki zostały zakupione z programu finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia - za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. We wrześniu zostały one włączone do Zespołu Ratownictwa Medycznego w MSPR w Gdyni SPZOZ.

- Otrzymaliśmy wszystkie trzy zamówione przez nas karetki równocześnie, co rzadko się zdarza, a nas niezmiernie cieszy, bo dzięki temu mogliśmy szybko włączyć je do pracy – mówi Beata Pająk-Michalik, dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. - Dwie karetki zostały przeznaczone dla Podstawowych Zespołów Ratownictwa Medycznego i zastąpiły dotychczasowe karetki – stacjonujące przy ul. Białowieskiej 1. Trzecia karetka zastąpiła dotychczasową karetkę „specjalistyczną”, czyli tą, którą zwyczajowo porusza się zespół z lekarzem na pokładzie. Stacjonuje ona w siedzibie MSPR w Gdyni przy ul. Żwirki i Wigury 14.

Warto podkreślić, że wynikiem zmian, które zostały poczynione w Zespole Ratownictwa Medycznego, Gdynia dysponuje obecnie dziesięcioma w pełni nowoczesnymi karetkami. Te pojazdy każdego dnia są do dyspozycji mieszkańców, jako zespoły ratunkowe. Poza nimi, Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma jeszcze do dyspozycji karetki transportowe.
  • Karetki na lawecie
  • Karetka z załogą
  • Karetki przed budynkiem
  • Wnętrze jednej z karetek
  • Karetki przed stacją pogotowia