Sport i zdrowie

O gdyński puchar na ringu w Ostrawie

Puchary prezydenta Gdyni dla najlepszego zawodnika i zawodniczki na turnieju bokserskim w Ostrawie, fot. gdynia.pl

Puchary prezydenta Gdyni dla najlepszego zawodnika i zawodniczki na turnieju bokserskim w Ostrawie, fot. gdynia.pl

08.11.2019 r.

Bokserzy w Ostrawie powalczą o puchary prezydenta Gdyni. To efekt współpracy między jednym z czeskich miast a Gdynią. Już w najbliższy weekend, 9 i 10 listopada o nagrody będą rywalizować zawodnicy z Czech, Węgier, Litwy i Słowacji, a Polskę na miejscu będą też reprezentować gdyńscy pięściarze z klubu Bombardier.

Po rywalizacji w międzynarodowym gronie publiczność w Ostrawie już w najbliższy weekend pozna zawodnika i zawodniczkę, którzy odbiorą puchary ufundowane przez prezydenta Gdyni. To gest zacieśniający współpracę między Gdynią i czeskim miastem.

- Kontakty sportowe z miastem Ostrawa w Republice Czeskiej trwają już kilka dobrych lat. Zaczęło się od boksu olimpijskiego, czyli amatorskiego. Czesi przyjeżdżają do Gdyni, a Polacy do Ostrawy. W najbliższy weekend w Ostrawie odbędzie się międzynarodowy turniej bokserski kobiet i mężczyzn. To będą wyjątkowe zawody, bo po raz pierwszy zawodnicy będą walczyć o dwa puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni w kategorii Najlepszy Zawodnik i Najlepsza Zawodniczka – mówi Jarosław Kłodziński, gdyński radny, który był inicjatorem współpracy.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć na czeskim ringu w akcji także gdynian. Polskie barwy reprezentować będzie lokalny Klub Bokserski „Bombardier” z trenerem Jarosławem Rydzewskim na czele. Zawodników do walk przygotowywał trener Dariusz Gumowski. W kadrze gdyńskiego klubu na te zawody znaleźli się Wiktoria Hass (54 kg), Mikołaj Budziński (69 kg), Damian Kryża (56 kg), Anastazja Janeczek (64 kg) i Martyna Terman (60 kg).

Na zaproszenie lidera Boxing Club Ostrawa, Miroslava Toráča poza Polakami na Międzynarodowym Turnieju Młodzieży wystąpią jeszcze ekipy bokserskie z Węgier, Słowacji i Litwy. Emocje prosto z ringu już wkrótce także w Gdyni - w dniach 23 i 24 listopada na hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ulicy Olimpijskiej odbędzie się Wyszehradzka Liga Bokserska.

Plakat promujący wydarzenie