Sport

„Odważni Wygrywają” – Formoza ich wspiera

Sobotni trening na plaży Babie Doły // fot. Stowarzyszenie Żołnierzy „KRS Formoza”/FB

Sobotni trening na plaży Babie Doły // fot. Stowarzyszenie Żołnierzy „KRS Formoza”/FB

Jak mówią komandosi Formozy: lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego po raz kolejny dołączyli do akcji „Odważni Wygrywają”. W sobotę, 26 listopada na plaży Babie Doły poprowadzili pełen emocji trening z mieszkańcami. Co roku to niezwykłe wydarzenie przyciąga wielu chętnych. Tym razem nie mogło być inaczej.

 
Listopad jest Miesiącem Walki z Męskim Rakiem. Obchodzimy go również w Gdyni za sprawą kampanii „Odważni Wygrywają”. Co roku inicjatywa ta, poprzez rozmaite wydarzenia towarzyszące, promuje profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne, zwłaszcza w kontekście raka jądra.
 
Nauka samoobrony, trening sprawnościowy i wydolnościowy, a także pokaz sztuk walki. Wszystko to okraszone dobrą zabawą i nadmorskimi okolicznościami przyrody. Tak wyglądał aktywny, sobotni poranek dla uczestników „Odważnego treningu” z komandosami Formozy. Spotkanie odbyło się na plaży na Babich Dołach w ramach kampanii „Odważni Wygrywają”, która w tym roku odbywa się już po raz trzynasty.
Sobotni trening na plaży Babie Doły // fot. Stowarzyszenie Żołnierzy „KRS Formoza”Fot. Stowarzyszenie Żołnierzy „KRS Formoza”

Inicjatywa „Odważni Wygrywają” kształtuje prozdrowotne postawy mieszkańców Gdyni. Jej głównym celem jest edukacja i nauka samobadania. Regularne samobadanie pozwala na wykrycie raka jądra we wczesnym stadium. Na tym etapie jest on wyleczalny niemal w 100%. Dlatego profilaktyka jest tak kluczowa.

Choć mówimy o męskim raku, to aktywności w ramach kampanii kierowane są także do kobiet – ich rola w profilaktyce raka jądra jest bowiem niezwykle ważna.

Co roku w ramach kampanii organizowane są rozmaite wydarzenia, podczas których mieszkańcy Gdyni i Trójmiasta mogą w ciekawy sposób spędzić czas, a przede wszystkim zdobyć cenną wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej i zachowań prozdrowotnych.

Jednym z nich był właśnie trening z komandosami elitarnej jednostki Formoza. Zresztą to nie pierwszy raz, gdy grupa angażuje się w kampanię „Odważni Wygrywają”. Od lat jest partnerem inicjatywy, wspiera i popularyzuje akcję.

Listopadowa kampania jest zwieńczeniem całorocznych, długofalowych działań fundacji, jakimi są m.in. prelekcje w szkołach, spotkania w firmach i przedsiębiorstwach, akcje informacyjne w różnych grupach środowiskowych. Na stronie internetowej www.odwazni.com można znaleźć m.in. bazę lekarzy i specjalistów, a także fachowe informacje oraz wskazówki dotyczące samobadania.

Akcję organizuje fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Projekt jest finansowany z budżetu miasta, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął honorowy patronat nad inicjatywą.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 29.11.2022 11:07
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.11.2022 14:13
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona