Sport i zdrowie

Odważni Wygrywają – startuje kampania listopadowa

Dzięki regularnemu samobadaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra, fot. mat. prasowe
Odważny autobus, odważny trolejbus, treningi z najlepszymi sportowcami oraz komandosami, event w CH Riviera, setki zaangażowanych osób, wiele atrakcji i jeden wspólny cel - zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem jąder! Kampania Odważni Wygrywają startuje!

Ruszają intensywne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ, poświęconej profilaktyce raka jądra, którą od 9 lat organizuje Fundacja Gdyński Most Nadziei.W listopadzie, który na świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem, w Gdyni odbędzie się wiele działań otwartych dla mieszkańców, promujących profilaktykę nowotworową i prozdrowotne zachowania.

Przypomnijmy, że profilaktyka w chorobach nowotworowych jest szczególnie istotna – w przypadku raka jądra, głównym działaniem jest samobadanie – jako najskuteczniejsza metoda wykrywania zmian. Dzięki regularnemu samobadaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra. Ten z kolei, we wczesnym stadium, jest wyleczalny niemalże w 100 %. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów, których aktualną listę Fundacja umieszcza na stronie kampanii: www.odwazni.com.

Profilaktyka w chorobach nowotworowych jest szczególnie istotna – w przypadku raka jądra, głównym działaniem jest samobadanie – jako najskuteczniejsza metoda wykrywania zmian, fot. mat. prasowe
 
- Rak jąder nie jest często poruszanym tematem. Dla wielu mężczyzn rozmowa o swoim ciele i ewentualnych problemach zdrowotnych może być wyjątkowo krępująca. Samoświadomość jest jednak powodem do dumy i oznaką prawdziwego męstwa - mówi Małgorzata Marmajewska, psychoonkolog i prezes fundacji Gdyński Most Nadziei.
 
Organizatorzy gorąco zachęcają wszystkich do udziału w listopadowych wydarzeniach.

Potwierdzony harmonogram:
 
- 14.XI g. 20.00 - sparring z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski, drużyną koszykarzy ARKI GDYNIA, w Gdynia Arena
 
- 17.XI g. 10.00 - trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej FORMOZA na plaży w Babich Dołach
 
- 22.XI godz.19.00 - ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski – rugbistami z ARKI GDYNIA na Międzynarodowym Stadionie Rugby w Gdyni.
 
- 24. XI godz. 14-18.00 - event w CH Riviera W Gdyni organizowany wraz ze studentami medycyny (będą m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawanie materiałów edukacyjnych)
 
- 12-25.XI - konkurs fotograficzny na FB, z nagrodami w postaci 100 biletów na piłkarski mecz ligowy ARKI GDYNIA, który odbędzie się 26.XI

W akcji uczestniczy 22 znakomitych gdyńskich lokali gastronomicznych. To w nich chętni będą mogli spróbować Odważnych Dań/Napojów dedykowanych Kampanii. Około 10% dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazane na kontynuację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kampanii.

Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz profilaktyce raka jądra będą umieszczane na stronie www.odwazni.com oraz profilu facebookowym
Odważni Wygrywają.

W tegoroczną kampanię do tej pory zaangażowało się 36 partnerów i 8 patronów medialnych. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdyni. Został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

fot. mat. prasowe