Sport i zdrowie

Ostatnia szansa na występ w mistrzostwach świata!

Tak prezentuje się pakiet startowy mistrzostw świata w półmaratonie / fot. materiały prasowe

Tak prezentuje się pakiet startowy mistrzostw świata w półmaratonie / fot. materiały prasowe

02.01.2020 r.

Organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 z przytupem otwierają nowy rok. Zaprezentowali właśnie pakiet startowy uczestnika biegu masowego, a do sprzedaży trafiła ostatnia pula 5 tysięcy pakietów startowych. Na liście jest już rekordowa liczba 25 tysięcy biegaczy!

Pakiet startowy, który otrzyma każdy uczestnik biegu masowego, będzie zawierał – poza ujawnionym już wcześniej, wyjątkowym medalem – także koszulkę technologiczną marki Asics oraz pamiątkowy plecak z logo imprezy.
– Czekaliśmy na tę chwilę dość długo, ale w końcu możemy oficjalnie pokazać wszystkie kluczowe gadżety, które znajdą się w pakiecie startowym biegu masowego. Mamy nadzieję, że podobnie jak nasz unikalny medal, również koszulka i plecak spotkają się z ciepłym przyjęciem biegaczy – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu gdyńskiego czempionatu.

Koszulka marki Asics – partnera technicznego imprezy – będzie miała na sobie okolicznościowy nadruk w formie odcisku buta na piasku. Z jednej strony nawiązuje on do logo mistrzostw, z drugiej – do lokalizacji mety, która znajdzie się na środku gdyńskiej plaży. Uzupełnieniem pakietu startowego będzie funkcjonalny plecak, ale największą wartość dla biegaczy stanowić będzie bez wątpienia medal czekający na mecie – zaprojektowany w formie kompasu, z ręcznie osadzoną kroplą bursztynu.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będzie największym biegiem półmaratońskim w Polsce. Impreza przewyższa też frekwencyjnie ostatnie edycje biegów masowych towarzyszącym mistrzostwom świata rozegranym w Walencji, Cardiff i Kopenhadze.Aktualnie, na liście startowej znajduje się 25 tysięcy biegaczy-amatorów z 73 krajów. Organizatorzy udostępnili właśnie dodatkową pulę ostatnich 5 tysięcy pakietów startowych. Zapisy na portalu www.slotmarket.pl.
– To już na pewno ostatnia pula pakietów. Jesteśmy gotowi przyjąć maksymalnie 30 tysięcy zgłoszeń. Jeżeli ten limit również się wyczerpie, będzie to oznaczało definitywny koniec rejestracji – dodaje Jakóbik.

Nadchodzące mistrzostwa to unikalna okazja, aby pobiec na jednej trasie z najlepszymi biegaczami świata. Swój udział w imprezie zapowiedział już Ugandyjczyk Joshua Cheptegei, który jest aktualnym rekordzistą świata w biegu na 10 km.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw oraz na Facebooku i Instagramie.