Sport i zdrowie

Pobiegnij w szczytnym celu. Wings for Life 8 maja w Gdyni

Wings for Life World Run odbędzie w się w wirtualnie również w Gdyni // fot.

Wings for Life World Run odbędzie w się w wirtualnie również w Gdyni // fot.

27.04.2022 r.

Wings for Life World Run to naprawdę wyjątkowy, globalny bieg. Zamiast dążyć do mety, zawodnicy ścigają się z wirtualnym samochodem pościgowym. W ramach dziewiątej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 8 maja, uczestnicy startujący w Polsce będą mogli pobiec z aplikacją także w Gdyni.

Trasa biegu w całości prowadzić będzie Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Centrum zawodów zlokalizowane będzie na parkingu na końcu alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.
– Gdyński bulwar to wyśmienite miejsce do biegania. Całkowicie płaska trasa, na której nie ma ani jednego podbiegu i nadmorska orzeźwiająca bryza to warunki do biegania dla każdego, bez względu na doświadczenie i aktualną formę – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.


Żeby wystartować w zawodach należy pobrać Aplikację Wings for Life World Run z App Store lub Google Play, zalogować się, wybrać Gdynię jako docelową lokalizację i dołączyć do innych osób biegnących dopóki nie dogoni ich wirtualny samochód pościgowy.

Bieg wystartuje punktualnie o 13:00. Wirtualny samochód pościgowy wyruszy w pogoń za biegaczami 30 minut po starcie z początkową prędkością 14 km/h, a następnie będzie stopniowo zwiększać tempo jazdy, aż do chwili wyprzedzenia wszystkich zawodników. Po zakończeniu wirtualnego biegu każdy z uczestników będzie mógł pobrać certyfikat będący dowodem i pamiątką udziału w imprezie. Do startu w gdyńskiej edycji wydarzenia wymagane jest opłacenie vouchera w wysokości 70 zł na stronie organizatora.Wings for Life to fundacja non-profit, która wspiera obiecujące badania i testy kliniczne na całym świecie. Głównym celem jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Bieg Wings for Life World Run, a tak naprawdę jego uczestnicy, z każdym pokonanym krokiem przybliżają badaczy do jego realizacji. Wszystkie opłaty startowe zostaną przekazane bezpośrednio właśnie na ten projekt, co jest głównym założeniem tego oryginalnego, międzynarodowego wydarzenia.

Rejestracja do biegu dostępna jest TUTAJ.