Sport i zdrowie

Podejmij wyzwanie i wystartuj w Formoza Challenge

„Nigdy nie zostawiamy swoich” to motto Formozy oraz całej imprezy / fot. materiały organizatora

„Nigdy nie zostawiamy swoich” to motto Formozy oraz całej imprezy / fot. materiały organizatora

23.09.2020 r.

Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita do matecznika JW Formoza już 4 października. Impreza, w bazie jednostki w Porcie Wojennym Gdynia, ​będzie trzecią i zarazem finałową odsłoną cyklu w 2020 roku. Do wyboru są trzy biegi dla dorosłych oraz dwa dla dzieci. Zapisy na formozachallenge.com. Impreza zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasad sanitarnych i w oparciu o obowiązujące przepisy.

Formoza Challenge to nie tylko ekstremalny cykl biegów z przeszkodami dla każdego. To przede wszystkim impreza w hołdzie wyjątkowym żołnierzom Jednostki Wojskowej Formoza. Jej historia sięga 1974 roku. Od ponad 40 lat jednostka zabezpiecza wizyty przywódców państw z całego świata oraz bierze udział w różnego rodzaju akcjach. Komandosi postanowili podzielić się doświadczeniem i wiedzą na temat survivalu, przeszkód, a przede wszystkim przekazać chociaż namiastkę tego, jak być komandosem.

Na najwytrwalszych śmiałków czeka formuła ULTRA, a więc bieg na dystansie 6 kilometrów z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Nie zabraknie również rywalizacji drużynowej, a także biegu indywidualnego bez "nadbagażu". Organizatorzy przygotowali również formułę KIDS, czyli bieg dla najmłodszych komandosów - do wyboru dystans 1 i 2 kilometrów. 

Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę, pełną naturalnych i sztucznych wojskowych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Gdyni, gdzie jej miejsce wydaje się być naturalne - mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora.

Tor przeszkód na zawodach Formoza Challenge. Jeden z zawodników przeskakuje przez ułożone w rzędzie bele siana, przed nim przeszkody w postaci gumowych opon. Po bokach, z obu stron, pryska woda // fot. materiały prasowe

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości, a także współpracę z innymi uczestnikami. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” potwierdza się tu na każdym kilometrze biegu. Wzajemna pomoc uczestników często jest warunkiem pokonania trudnego toru. 

Zapisy trwają na formozachallenge.com do końca września. W parkiecie startowym zawodnicy otrzymają m. in.: pamiątkową koszulkę, medal oraz posiłek po biegu.  

Sobota 3.10.
10:00-17:00 Odbiór pakietów – pętla Babie Doły, ul. Zielona (przy wejściu na plażę)

Niedziela 4.10.
7:30-11:00 Odbiór pakietów – pętla Babie Doły, ul. Zielona (minimum godzinę przed startem)
8:45 Oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge Gdynia
8:50 Odprawa techniczna dla wszystkich dystansów – pętla Babie Doły
9:00 Start I fali dystans CLASSIC
11:00 Start I fali dystans TEAM
12:00 Start I fali dystans ULTRA
13:15 Start Formoza KIDS 1 km
14:00 Start Formoza KIDS 2 km
14:30 Dekoracja Formoza wszystkie dystanse
15:00 Oficjalne zakończenie zawodów