Sport i zdrowie

Podwójny złoty mistrz z Gdyni

Uczeń z medalem

Cezary Szulwach dwukrotnie zdobył złoty medal // fot. archiwum II LO w Gdyni

21.06.2022 r.

Kolejny złoty medalista z Gdyni! Tym razem podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Europy OCR (Obstacle Course Racing) we Włoszech zdobył Cezary Szulwach, siedemnastoletni gdynianin, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi.


Mistrzostwa odbywały się w w dniach 9-12 czerwca we włoskiej miejscowości Val Di Fiemme.
Impreza zgromadziła blisko 1500 zawodników z całej Europy. Polskę reprezentowało ponad 100 zawodników. Podwójne zwycięstwo, na dystansie Short oraz Standard, uzyskał zaledwie siedemnastoletni Cezary Szulwach.

- W ostatnim czasie do Gdyni wiąż docierają wiadomości o międzynarodowych sukcesach naszych uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - To pokazuje, jak bardzo zdolną mamy młodzież oraz jak świetnych nauczycieli i trenerów. Doskonale wiemy, jak ważny jest ruch. W Gdyni młodzież kocha sport, już najmłodsze przedszkolaki biorą udział w zawodach sportowych. Jako gdynianie jesteśmy dumni z naszych młodych zawodników. Czarkowi, jego nauczycielom i trenerom serdecznie gratuluję.

Zawody odbywały się na dystansach Short – 3 kilometry i ponad 20 przeszkód, Standard – 16 km oraz ponad 50 przeszkód, w formule Team Relay oraz na torze Ninja OCR 100 metrów.

- W naszym liceum uczy się wielu wyjątkowych uczniów – podkreśla Elżbieta Zaręba, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego. - Pomagamy im łączyć naukę z rozwijaniem pasji. Jesteśmy bardzo dumni z ich sukcesów.

We Włoszech, zawodnicy z naszego kraju zdobyli kilka srebrnych i brązowych medali w kategoriach wiekowych, a najcenniejsze – złote medale uzyskaliśmy na Torze OCR 100. Zdobyli je: zawodniczka z gdyńskiej drużyny Biegun Ninja team – Katarzyna Jonaczyk, Polska Sztafeta Damska z gdyńskim akcentem, zawodniczka Biegun OCR Team – Marta Łosin i podwójne zwycięstwo Czarka Szulwacha.

Następne mistrzostwa Europy odbędą się w 2023 roku na Węgrzech. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
  • Zawodnik na trasie Mistrzostw Europy OCR
  • Zawodnicy na starcie Mistrzostw Europy OCR
  • Zawodnicy na podium podczas Mistrzostw Europy OCR