Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Sport i zdrowie

Polska-Armenia 7 kwietnia w Gdyni

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia na Stadionie Miejskim w Gdyni

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia na Stadionie Miejskim w Gdyni

18.03.2022 r.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet w kwietniu zmierzy się z narodową kadrą Armenii w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. Trwa dystrybucja wejściówek.

W czwartek 7 kwietnia Polki zagrają z Armenią, z którą we wrześniu w Erywaniu wygrały 1:0 po bramce Weroniki Zawistowskiej. Podopieczne selekcjonerki Niny Patalon zajmują aktualnie trzecie miejsce w eliminacyjnej grupie F. Oprócz Polek o awans na mundialu rywalizują zawodniczki Norwegii, Belgi, Albanii, Armenii oraz Kosowa. Naszej kadrze do zakończenia kwalifikacji pozostały jeszcze cztery mecze, a bezpośrednio do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, awansuje tylko zwycięzca grupy.


– Stadion Miejski w Gdyni oraz pozostałe nasze obiekty regularnie są arenami wielkich sportowych wydarzeń. Gościliśmy wiele narodowych reprezentacji w różnych dyscyplinach sportu, a teraz przyszedł czas na ugoszczenie pań, walczących o prawo gry w mistrzostwach globu. Cieszę się, że po raz kolejny zaufano nam i właśnie w naszej Gdyni będziemy mogli obserwować zmagania kobiecej reprezentacji w piłce nożnej – informuje zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel. – Polki jeszcze nigdy grały na Stadionie Miejskim w Gdyni, więc to będzie ich debiut w naszym mieście. Mam nadzieję, że będzie on szczęśliwy i trzy punkty powędrują do naszych reprezentantek – dodaje.


Bezpłatne wejściówki na to spotkanie będą dystrybuowane za pośrednictwem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Przyjmowane będą zamówienia indywidualne oraz grupowe. Zamówione bilety będą przesyłanie mailem w formie elektronicznej do samodzielnego wydruku. Zgłoszenie na bilety należy wysłać tylko i wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym. Wypełniony formularz należy odesłać na adres armenia@pomorski-zpn.pl. Zgłoszenia grupowe (powyżej 10 osób) można nadsyłać do 3 dni przed meczem tj. 4 kwietnia godz. 20:15. Zgłoszenia indywidualne można nadsyłać do 24 godzin przed meczem tj. 6 kwietnia godz. 20:15.