Sport i zdrowie

Przez Gdynię do piłkarskich mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 19 rozpoczęła w Gdyni turniej eliminacji do mistrzostw Europy // fot. D. Kowalski

Reprezentacja Polski do lat 19 rozpoczęła w Gdyni turniej eliminacji do mistrzostw Europy // fot. D. Kowalski

23.09.2022 r.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 19 rozpoczęła w Gdyni turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Na Stadionie Miejskim rozegra w sumie trzy spotkania. Jedno, wygrane, już za nią.

Od środy do wtorku potrwa w Gdyni turniej, który wyłoni dwie drużyny awansujące do drugiej rundy eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 19.

- Gdynia uwielbia gościć piłkę nożną na poziomie reprezentacyjnym - i to w każdej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że ze wzajmenością - przyznaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Za każdym razem chcemy zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki i chociaż w ten sposób przyczynić się do ich końcowego sukcesu sportowego - dodaje.


Po pokonaniu Bośni i Hercegowiny (2:0), na biało-czerwonych czeka jeszcze dwóch rywali: Estończycy i Włosi. Oba te spotkania zostaną rozegrane również w Gdyni.

- Przygotowanych jest ponad dwa tysiące bezpłatnych wejściówek na każde ze spotkań. Po meczu z Bośnią i Hercegowiną widać, że na trybunach zasiadają głównie młodzi widzowie, co cieszy. Oznacza, że ich pasja i miłość do piłki nożnej jest niezależna od kategorii wiekowej reprezentacji, którą oglądają - zauważa Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
W zespole selekcjonera Marcina Brosza kapitanem jest wychowanek Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia. To bramkarz Oliwier Zych, który jesienią 2020 roku trafił do Aston Villi.

Kolejne spotkanie Polacy zagrają w sobotę 24 września o godzinie 18:00 z Estonią. Odbiór biletów możliwy będzie najwcześniej na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Można też starać się o wejściówki grupowe (5-20 osób). Zgłoszenia należy wysłać na adres u19@pomorski-zpn.pl najpóźniej do 24 godzin przed rozpoczęciem danego meczu.