Sport i zdrowie

Przy SP 34 powstanie ogólnodostępna skocznia lekkoatletyczna

Nowy obiekt powstanie przy ul. Cylkowskiego 5

Nowy obiekt powstanie przy ul. Cylkowskiego 5

02.04.2021 r.

Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy rozbiegu do skoku w dal i trójskoku o nawierzchni poliuretanowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Gdyni.


Na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Cylkowskiego 5 powstanie rozbieg do skoku w dal i trójskoku o nawierzchni poliuretanowej, z zeskocznią wypełnioną piaskiem, wraz z infrastrukturą i niezbędnym wyposażeniem.

– To kolejny dowód na siłę gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu gdynianie już wkrótce zyskają ogólnodostępną przestrzeń do realizowania sportowej pasji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Rozwinięcie oferty sportowej w kolejnej gdyńskiej dzielnicy - Redłowie wpłynie pozytywnie na jej mieszkańców, w szczególności na dzieci i młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, które w tym miejscu będą mogły realizować swoje sportowe pasje, zamieniając telefony komórkowe na lekkoatletyczną bieżnię.

Projekt realizowany na terenie szkoły ma przede wszystkim zapewnić miejsce do zabawy i uprawiania sportu, w którym obowiązują pozytywne wzorce oraz które daje możliwości nawiązania więzi na długie lata, a także pielęgnowania wartości fair play.

– Mamy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości będzie tam można organizować bezpłatne zajęcia sportowe, obejmujące lekką atletykę, a także gry zespołowe – dodaje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Szacunkowa łączna wartość projektu to 98 000 zł. Zgłosiła go Pani Liliana Wanta.